چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
اهمیت کتابخانه‌ها و فعالیت‌های کتاب‌محور ویژه کودکان و نوجوانان

خراسان‌رضوی- اهمیت کتابخانه‌های ویژه کودکان و نوجوانان و فعالیت‌های کتاب‌محور برای این قشر از جامعه آنجا بیشتر رخ می‌نماید که فرزندان ما سکان‌دار آینده این دیار هستند و باید به سلاح دانش و بینش مجهز باشند.

سرویس استان‌های خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) - ابراهیم زره‌ساز، مدیرکل کانون پرورش‌فکری کودکان ونوجوانان خراسان رضوی: کتاب‌ها دریچه‌های روشنی هستند که رو به جهان هستی باز می‌شوند و دست مخاطبان خود را می‌گیرند و گام به گام به سمت زندگی بهتر می برند.

هر کتاب سرآغاز زندگی در دنیایی نو است و می تواند افق های تازه ای فراروی خواننده خود باز کند. تأثیر مستقیم کتاب و کتابخوانی در گسترش و رشد جامعه و هدایت آن به سمت تعالی، بر هیچکس پوشیده نیست. جامعه ای که مردم آن با کتاب، این هدیه الهی، انس و الفت بگیرند بی شک در دشوارترین ورطه ها هم می‌تواند معبری برای خود بسازد و به رهایی بیندیشند.

هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مغتنمی است تا به اهمیت حضور این یار دیرینه در تار و پود جامعه بیشتر بیندیشیم و تلاش کنیم تا با قرار دادن کتاب در بخش های مختلف و متعدد زندگی روزمره و یاری جستن از تعالیم منتشر در آن، خانواده ها و کودکان و نوجوانان را به جانب تقویت هویت ایرانی و اسلامی سوق دهیم.

جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به تعالیم روشنگر کتاب نیازمند است تا بتواند به داشته های ارزشمند و گنجینه های فاخر ادبیات و فرهنگ خود بیشتر آگاه شود و آنها را بخواند و به بازشناسی هویت فرهنگی خود بپردازد. و این وظیفه ما متولیان کتاب را بیشتر و دشوارتر می کند.

در این میان اهمیت کتابخانه‌های ویژه کودکان و نوجوانان و فعالیت‌های کتاب‌محور برای این قشر از جامعه آنجا بیشتر رخ می‌نماید، که فرزندان ما سکان‌دار آینده این دیار هستند و باید به سلاح دانش و بینش مجهز باشند تا بتوانند در مقابل سیلابهای بی‌امان دنیای آینده که در زمینه های مختلف جامعه را مورد هجوم قرار خواهد داد، ایمن باشند و کدام ایمنی بالاتر و بهتر از کتاب که چراغ راه است و کشتی نجات؟

امید است که ما در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همراهی مربیان دلسوز و کاربلد حوزه کودک و نوجوان، بتوانیم در مسیر رشد و تعالی فرزندان ایران گامهای مقتدر و اثر بخشی برداریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها