سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷
مهلت شرکت در کنگره بانوی شعر بلاغت تا ۱۵ دی ماه تعیین شد

زنجان- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با اشاره به برگزاری دومین کنگره بین‌المللی شعر بانوی بلاغت گفت: مهلت شرکت در این کنگره تا ۱۵ دی ماه تعیین شده است.

مهدی ساشورپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان اظهار کرد: این کنگره بین المللی بهمن ماه سال جاری مصادف با رحلت پیام رسان بزرگ نهضت عاشورا حضرت زینب (س) برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان افزود: فراخوان مقاله برای این کنگره با سه زبان فارسی، ترکی و عربی منتشر شده و شرکت عموم در آن آزاد است.

وی محورهای این فراخوان ادبی را حضرت زینب (س) و ولایت مداری، حضرت زینب (س) الگوی استقامت و مقاومت، حضرت زینب (س) الگوی زن اجتماعی، حضرت زینب (س) بیرق دار بزرگ حقیقت و آزادی عنوان کرد و گفت: زیبا شناسی واقعه کربلا از نگاه حضرت زینب (س)، شیوه‌های تبلیغی حضرت زینب (س)، نقش حضرت زینب (س) در تداوم نهضت عاشورا، ارتباط حضرت زینب (س) با خدا، شور و شعور سیاسی حضرت زینب (س) و تبیین افکار و آرای حضرت زینب (س) نیز از دیگر محورهای این فراخوان است.

ساشورپور با دعوت از دانشجویان، اساتید و عموم علاقه‌مندان به شعر برای حضور در این رویداد ادبی اضافه کرد: مهلت ارسال آثار برای این کنگره تا ۱۵ دی ماه سال جاری است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به اینکه آثار برتر این جشنواره در قالب کتابچه چاپ می‌شود، افزود: همچنین به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی افزایش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی است، گفت: شیوه‌نامه اجرایی برگزاری دوره‌های مهارتی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اهداف سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقای تربیت اخلاقی، فرهنگی و هویتی و با توجه به تفاهم‌نامه بین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه در حال اجراست.

ساشورپور با اشاره به تاثیر این گونه فعالیت‌ها در قشر دانشجو و جوان جامعه گفت: حضور فعال دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی فرصت خوبی برای تجربه آموزی است، این تجربه‌ها فرصت مناسبی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی گسترده‌تر پس از دانشگاه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها