جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
پویش کتاب مقاومت تا مکاتبه با رزمندگان و خاطره‌گويی قهرمانان

هرمزگان- ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس کانون هرمزگان شامل برنامه‌هایی نظیر از پویش کتاب مقاومت و یا مکاتبه بارزمندگان و خاطره گویی قهرمانان است.

مدیرکل کانون هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از اعلام ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: در تمام مراکز استان هرمزگان، پویش کتاب مقاومت انجام می‌شود.

پروین پشتکوهی افزود: در قالب پویش کتاب مقاومت، نمایشگاه کتاب با محتوای دفاع مقدس در مراکز فرهنگی- هنری سراسر استان برگزار می‌شود و همچنین فعالیت بلند خوانی از آثار حوزه دفاع مقدس نیز در همه مراکز خواهیم داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان از برنامه با قهرمانان گفت و اضافه کرد: در این برنامه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضور در مراکز کانون به خاطره گویی می‌پردازند و کودکان و نوجوانان با تصویر سازی اتفاقات آن سال‌ها بیشتر به اهمیت دفاع مقدس پی خواهند برد.

وی ادامه داد: نامه‌ای به یک رزمنده، عنوان چهارمین برنامه فرهنگی و ادبی کانون هرمزگان در هفته دفاع مقدس است. این فعالیت ویژه اعضای ادبی، خصوصا اعضای بخش مکاتبه‌ای پیش‌بینی شده است و اعضا پس از معرفی شخصیت به رزمندگان شجاع نامه قدردانی می‌نویسند.

پشتکوهی در پایان گفت: تابلوی عظیم دفاع مقدس، سراسر هنر و درس و عبرت آموزی است و در واقع  یکی از برجسته‌ترین، مهم ترین و تاثیرگذارترین برهه تاریخی کشورمان واقعه دفاع مقدس است که ما باید جوانب مهم و معنادار آن را بشناسیم و بشناسانیم. بنابراین ما در کانون هرمزگان این امر را بر خود واجب دانسته‌ایم و با ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی و ادبی، این هفته را گرامی می‌داریم و همواره سپاسدار خانواده معظم و معزز شهدا، جانبازان جان برکف، ایثارگران عزتمند، آزادگان سرافراز و آنانی که در این راه گام مثبتی هر چند کوچک برداشته‌اند هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها