پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
شهرستان رابر نامزد دریافت عنوان «شهر دوستدار کتاب ایران» شد

کرمان-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه شهرستان رابر در رقابت با ۱۰۵ شهر شرکت کننده در جشنواره هشتم در میان ۱۲ شهر نامزد پایتختی کتاب ایران قرار گرفت، گفت: پایتخت کتاب ایران در شهریورماه سال جاری انتخاب و معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در کرمان،  محسن روحی، از انتخاب شهر رابر به‌عنوان نامزد «شهر دوستدار کتاب ایران» خبر داد و گفت: طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران از طرح‌هایی است که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف توسعه عدالت فرهنگی و ترویج کتاب‌خوانی اجرا می‌شود و از برنامه‌ها و پیشنهادهای ابتکاری، اثربخش و پایدار با موضوع کتاب و کتابخوانی در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه ۱۲ شهر کشور به عنوان شهرهای دوستدار کتاب انتخاب شده‌اند، اظهار کرد: شهرستان رابر در رقابت با ۱۰۵ شهر شرکت کننده در جشنواره هشتم در میان ۱۲ شهر نامزد پایتختی کتاب ایران قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: فرآیند انتخاب پایتخت کتاب ایران تا شهریورماه سال جاری ادامه دارد و بدین منظور ارزیابی میدانی در شهرهای انتخاب شده توسط کارشناسان دبیرخانه کشوری انجام می‌شود و در نهایت براساس ارزیابی میدانی و مشاهدات و فعال بودن طرح‌ها، پایتخت کتاب ایران در شهریورماه سال جاری انتخاب و معرفی خواهد شد.

دبیر جشنواره پایتخت کتاب استان با بیان اینکه اولویت برنامه‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرهایی است که به‌عنوان شهر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند، افزود: بسته فرهنگی و آموزشی در موضوعات فرهنگی و هنری برای این شهرها تدوین شده و با استفاده از ظرفیت‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوره‌های آموزش‌های مختلفی در شهرهای منتخب برگزار خواهد شد.

روحی در پایان گفت: برگزاری کلاس‌های کسب و کار خانگی همراه با معرفی کتب مرتبط بين اعضا، برگزاری نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای، اجرای برنامه‌های معرفی کتاب در سطح حلقه‌های صالحين بسيج، جلسه توجيهی برای دانش‌آموزان ابتدايی درباره چگونگی تحقيق و پژوهش و استفاده از منابع کتابخانه به‌ويژه کتب مرجع به‌منظور شرکت دانش‌آموزان در طرح جابر، قصه‌گويی مادران در کتابخانه برای کودکان، تور کتابخانه گردی ويژه کارمندان ادارات، گسترش پيشخوان‌های کتاب در سطح شهرستان و اجرای مسابقات کتابخوانی از مهمترین برنامه‌های عملیاتی ارائه شده شهرستان رابر برای حضور در رقابت هشتمین جشنواره ملی پایتخت کتاب است.

گفتنی است، همایش معرفی و تقدیر از تلاش‌ شهرهای شرکت کننده در هشتمین جشنواره پایتخت کتاب با حضور وزرای محترم کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و فعالان و مروجین کتاب و کتابخوانی سراسر کشور در ۲۴ مرداد‌ماه سال جاری در محل برج آزادی تهران برگزار و به‌طور رسمی رقابت نهایی بین ۱۲ شهر برای معرفی پایتخت کتاب ایران آغاز خواهد شد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها