چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کتاب «زیست دانشجویی؛ سیاست و هویت» نقد می‌شود

نشست نقد و بررسی کتاب «زیست دانشجویی؛ سیاست و هویت» دوشنبه ۱۲ آبان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیست و هشتمین جلسه علم و جامعه با نقد و بررسی کتاب «زیست دانشجویی؛ سیاست و هویت» دوشنبه ۱۲ آبان برگزار می‌شود. این نشست با حضور سید عبدالامیر نبوی تدوین کننده کتاب و عباس عبدی و علی مرشدی‌زاد به عنوان منتقد برپا می‌شود.
 
نشست یادشده دوشنبه ۱۲ آبان از ساعت ۲ بعد از ظهر در فضای اسکای روم به آدرس b۲n.ir/iscs و همچنین در اینستاگرام و سایت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی پخش می‌شود.
 
تأسیس نهاد آموزشی جدیدی با نام دانشگاه و رشد و گسترش آن به تدریج بحث درباره موضوعات خرد و کلان این شیوه تدریس، جامعه پذیری، انگیزه تحصیلی، مسئولیت اجتماعی، ارتباط دانشگاه با دولت و جامعه، رابطه استاد و دانشجو، کانون‌ها و انجمن‌های علمی، اشتغال فارغ‌التحصیلان، مهاجرت نخبگان و… را هم پدید آورد. طبیعی است که در عموم این موضوعات متنوع، به دانشجو و هویت دانشجویی توجه خاصی می‌شود؛ چه آنکه دانشجو یکی از عناصر اصلی زندگی دانشگاهی است و همواره گفته می‌شود محیط دانشگاه بایستی به وی استقلال فکری، تفکر نقادانه، قدرت بحث، مهارت شغلی و احساس موفقیت بیاموزد.
 
اثر حاضر از سه فصل تشکیل شده است: دانشگاه و جنبش دانشجویی: از آرمان تا واقعیت، جامعه دانشجویی: تحول به سوی تکثر و زیست دانشجویی: سیاست و هویت
 
کتاب «زیست دانشجویی؛ سیاست و هویت» به کوشش سید عبدالامیر نبوی و به همت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها