سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
​برگزاری درس‌گفتارهای شعر فاضل نظری در حوزه هنری

عباس محمدی ضمن تشریح فعالیت‌های سال ۹۷ مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، از برگزاری درس‌گفتارهای شعر فاضل نظری در حوزه هنری در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عباس محمدی، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، درباره فعالیت‌های این دفتر در سال ۹۷ گفت: در مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در دو بخش ادبیات داستانی و شعر، فعالیت روشن‌تر و هدف‌مندتری وجود دارد و در کنار این‌ها دفتر پژوهش هم فعالیت می‌کند و فعالیت آن البته محدودتر از دو دفتر دیگر است.

وی ادامه داد: از زمانی که در مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری حضور پیدا کرده‌ام، تلاش داشتیم تا مانند گذشته دورتر این مرکز، با کمک دوستان و همکاران ادبیات داستانی را فعال کنیم و گسترش بیشتری به آن بدهیم.

محمدی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ روشمندتر حرکت خواهیم کرد و به سمت تولیدمحوری می‌رویم. در شعر هم هدف ما همین است. سعی می‌کنیم تا جایی که امکان داشته باشد بر اساس کلاس‌هایی که در حوزه هنری برگزار می‌شود به تولید و خروجی برسیم. این باعث می‌شود کلاس‌ها روشمندتر شود و بر اساس اسلوب پیش برود.

این شاعر در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۸ درس‌گفتارهای شعر فاضل نظری در حوزه هنری برگزار می‌شود، گفت: البته پیش از این نیز آثار استعدادهای حاضر در این نشست‌ها که با مدیریت فاضل نظری برگزار شده است توسط انتشارات سوره مهر به چاپ می‌رسید. ۸ مجموعه از افرادی را که در کلاس فاضل نظری شرکت کرده‌اند در سوره مهر چاپ کردیم و این آثار به تجدد چاپ رسیده‌اند. انتشار مجموعه شعر تازه فاضل نظری در روزهای پایانی سال ۹۷، نقطه عطفی در این سال بود و تا به حال این اثر ۱۰ بار تجدید چاپ شده است. در سال ۹۸ چند کتاب پرفروش را چاپ خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: نگاهمان به فروش آثار ادبی جدی است و امیدوارم بتوانیم بخشی از سلایق مخاطبان را هم در تولیداتمان مد نظر قرار دهیم و آثارمان بتوانند با اقبال خوبی مواجه شوند.

محمدی با تأکید بر اینکه برنامه «ساعت شعر» در سال ۹۸ به منوال قدیم در حوزه هنری ادامه خواهد داشت، افزود: کارگاه‌های آموزشی مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری متفاوت‌تر از سبک و سیاق قدیم برگزار خواهد شد و البته برنامه‌های ماهانه «یک ماه، یک کتاب» و «آیینه‌بندان» نیز با تغییراتی در ساختار و محل برگزاری از سال ۹۸ برپا می‌شوند و این برنامه‌ها بناست در سال ۹۸ در فروشگاه سوره مهر واقع در میدان انقلاب برپا شود. برپایی این برنامه در محیط کتابخانه‌ای و فروشگاه کتاب می‌تواند مؤثرتر افتد.

وی تصریح کرد: تلاش داریم مهرواره شعر و داستان جوان سوره را هم در سال آینده برگزار کنیم. راه‌اندازی الکترونیک مجله شیراز به سردبیری آقای موسی بیدج و راه‌اندازی نشریه ادبی ویژه مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از دیگر برنامه‌های پیش رو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها