دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
​اولین جلسه کارگروه انجمن‌های ادبی برگزار شد

نخستین نشست کارگروه اعطای شناسه انجمن‌های ادبی، عصر دیروز در بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در این نشست که با حضور مهدی قزلی، اسماعیل امینی، محمدرضا زائری، مهدی محمدی، فریبا یوسفی، مصطفی راضی جلالی و ابراهیم زاهدی مطلق (نماینده هیات موسس انجمن‌های ادبی) برگزار شد، درباره روند اعطای شناسه و انتخابات انجمن‌های ادبی بحث و تبادل‌نظر شد.

مهدی قزلی با تشریح روند برگزاری مجمع انجمن‌های ادبی گفت: دبیران و نمایندگان بیش از 500 انجمن ادبی ثبت شده در سامانه جامع امور انجمن‌های ادبی، روز جمعه 21 اردیبهشت در تهران گردهم می‌آیند تا با انتخاب دبیران استانی، مهیای مراسم انتخاب دبیر«خانه انجمن‌های ادبی» شوند.

وی در توضیح شیوه انتخاب دبیرِ«خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» افزود: پیش از این، نزدیک به 50 نفر از دبیران انجمن‌های ادبی سراسر کشور، نامزدی خود را برای تصدی سمت دبیری «خانه انجمن‌های ادبی» اعلام کرده‌اند. بنابراین بعدازظهر روز شنبه، انجمن‌های حاضر در مجمع طی مراسم رای‌گیری با حضور دکتر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی از اعضای هیات موسس «خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» و جمعی از نویسندگان و شاعران سراسر کشور، دبیرِ«خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» را انتخاب خواهند کرد.

رئیس کارگروه اعطای شناسه انجمن‌های ادبی ضمن ابراز خرسندی از استقبال انجمن‌های ادبی از این رویداد کشوری اعلام کرد: بر اساس «آئین‌نامه امور انجمن‌های ادبی» حداکثر دو سال برای برپایی «خانه انجمن‌های ادبی» فرصت در اختیار داریم، ولی تلاش می‌کنیم که با مساعدت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، در برپایی «خانه انجمن‌های ادبی ایرانیان» و استقلال انجمن‌‌های ادبی کشور تسریع کنیم.

در ادامه این نشست، اعضای کارگروه با بررسی مدارک دریافتی از انجمن‌ها، در مرحله نخست، کار اعطای شناسه به انجمن‌های متقاضی را آغاز کرد. این کارگروه همچنین مدارک 49 نامزد برای تصدی پست دبیرِ«خانه انجمن‌های ادبی» را بررسی و تایید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها