دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
تکمیل اطلاعات ناشران بین‌الملل تا 25 فروردین ماه/ استفاده از نرم افزار جدید برای شناسایی کتاب‌های خارجی

مدیرکمیته ناشران بین‌الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ناشران تا 25 فروردین فرصت دارند اطلاعات کتاب‌های خود را جهت تایید در سامانه مربوطه ثبت کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، حامد میرزابابایی با اشاره به وضعیت کمیته ناشران بین الملل در حوزه های مختلف، گفت: دریافت لیست کتاب‌های بین‌الملل متقاضیان آغاز شده و تا 25 فروردین ادامه خواهد داشت. همچنین اطلاعات کتاب‌ها نیز به شکل آنلاین در اختیار ثبت‌نام‌کنندگان قرار دارد.

وی با اشاره به طراحی نرم افزار جهت عبور کتاب‌های خارجی از 14 فیلتر، افزود: این نرم افزار برای اولین بار در نمایشگاه کتاب تهران جهت بررسی سلامت و اعتبار ISBN، سال چاپ کتاب، موضوع، صحت و سقم اطلاعات کتاب، تکراری بودن یا نبودن در لیست، مطابقت کتاب با ضوابط نمایشگاه و... طراحی و به کار گرفته شده است.

مدیرکمیته ناشران بین‌الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه با بیان اینکه به موازات لیست‌های انجام شده کتاب‌های خارجی، فعالیت‌های گمرکی در حال پیشرفت است، گفت: در ابتدای سال 95 محموله‌های کتاب به نام نمایشگاه کتاب و ناشران بین‌الملل وارد کشور شد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌هایی که مکان استقرار گمرک نمایشگاه باید داشته باشد، گفت: با توجه به تردد کانتینرهای بزرگ در این محل، باید مکانی در نظر گرفته می‌شد که خاک آن از حیث فرونشست هیچگونه مشکلی نداشته باشد. در عین حال از حیث بُعد مسافت با سالن‌های بخش بین‌الملل، نزدیک‌تر به این سالن‌ها باشد. این مکان مشخص شده و امیدوارم به زودی سالن گمرک تحویل ما شود.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها