تفاهم نامه همکاری آموزشی میان اتحادیه چاپخانه‌داران تهران و دانشکده فنی دانشگاه انقلاب امضا شد، براساس این تفاهم‌نامه سه دوره آموزشی ویژه مدیران، کارشناسان و اپراتورهای چاپخانه‌ها برگزار می‌شود.
برپایی دوره‌‌های «آموزش چاپ» در دانشکده فنی دانشگاه انقلاب
رضا منصوری، مشاور آموزشی اتحادیه چاپخانه‌داران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان اتحادیه چاپخانه‌داران تهران و دانشکده فنی دانشگاه انقلاب، عنوان کرد: با توجه به سرعت و رشد پیشرفت‌ صنعت چاپ طی سال‌های اخیر، نیاز بود که متناسب با جهش صنعت چاپ، افراد متخصص و خبره داشته باشیم، در اتحادیه تلاش کردیم به آموزش به‌صورت اساسی نگاه کنیم.
 
وی افزود: با توجه به رسالت‌های اتحادیه در توانمندسازی فعالان این حوزه نیاز بود که از فناوری‌های نوین و استادان و متخصصان این حوزه استفاده شود و در این زمینه تعاملات و رایزنی‌های بسیاری با مراکز مختلف داشتیم.
 
منصوری با اینکه ضروری بود از یک مدل آموزشی مناسب و اثربخش استفاده کنیم، گفت: در این حوزه ضرورت تدوین منابع آموزشی و درسی، چگونگی آموزش، روش آموزش و .. همه ازجمله موضوعاتی بود که تلاش کردیم منطبق با استانداردهای آموزشی دنیا همراه شود.
 
وی با طرح این موضوع که توانستیم دستورالعمل مناسبی برای این موضوع تهیه و تدوین کنیم، گفت: در این میان دانشکده فنی دانشگاه تهران مکان مناسبی برای این کار دارد که بخشی از کلاس‌ها و دوره‌ها را با همکاری استادان این دانشگاه برگزار خواهیم کرد.
 
منصوری ادامه داد: این دوره‌ها مخصوص مدیران، کارشناسان و اپراتورهای چاپخانه‌ها است و برای هر گروه به تناسب کار، فعالیت و اقداماتشان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
 
منصوری با بیان اینکه ثبت‌نام ویژه شرکت در دوره‌های آموزشی ویژه مدیران نیمه اول شهریور ماه آغاز می‌شود، گفت: این دوره‌های آموزشی با هدف توانمندسازی مدیران و ارتقاء سطح دانش مدیریتی، در قالب ۸ کارگاه یک روزه برای فعالان این حوزه پیش‌بینی شده است.
 
وی همچنین به برپایی دوره‌های آموزشی ویژه اپراتورهای چاپ، اشاره کرد و ادامه داد: این دوره با هدف ارتقای سطح مهارت کارگران ماشین چاپ به صورت کلاس‌های تئوری (‌مفاهیم) و نیز کارگاه‌های عملیاتی به شکل حضور در چاپخانه ها برگزار می‌شود.
 
 
وی با بیان اینکه قرار است ۱۰ کارگاه آموزشی ویژه اپراتورهای چاپ برگزار شود، تاکید کرد: ثبت‌نام برای حضور درکارگاه‌های آموزشی اپراتوری، از بیستم شهریور آغاز می‌شود و زمان برپایی کلاس‌ها نیز اوایل مهرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.
 
منصوری همچنین از برپایی کارگاه‌های تخصصی آشنایی با ماشین‌آلات چاپ نیز خبر داد و گفت: با توجه به ضرورت آشنایی فعالان صنعت چاپ شامل کارشناسان با ماشین‌آلات جدید و آگاهی از پیشرفت‌های چند  سال اخیر دستگاه‌های چاپ، ۵ کارگاه آموزشی برای این بخش پیش‌بینی شده که نام‌نویسی برای حضور در آن، از اول شهریورماه آغاز و نخستین کارگاه نیز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۳۲۵۱۷۶
https://www.ibna.ir/vdcbzsbf0rhb58p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401