کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

از قصه‌های کوتاه مهربانی تا داستان بلند تخیلی/ آثار جدید پروین پناهی در بازار نشر

14 آذر 1400 ساعت 14:43

«چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» و «پریچه و درّه‌ی پولک غول» دو کتاب تازه پروین پناهی است که از سوی انتشارات قصه و داستان وارد بازار نشر کتاب کودک شده است. 


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک‌و‌نوجوان، پروین پناهی با اعلام این خبر گفت: دبیری ادبی این داستان‌ها -که برای گروه سنی ب و ج منتشر شده- را شکوه قاسم‌نیا بر عهده داشته‌ است. 

 وی تصریح کرد: «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» شامل چند قصه‌ی کوتاه از جمله «کیک وانیلی با روکش شکلات»، «ماهی‌های شاخ‌دارِ جنگل‌آباد» و... برای کودکان است که در 32 صفحه رنگی با تصویرگری حمید خلوتی منتشر شده‌ است. 

 وی در ادامه افزود: ««پریچه و درّه‌ی پولک غول» نیز یک داستان بلند کودکانه است که در 40 صفحه رنگی با تصاویری از ساناز زمانی به انتشار رسیده است. پریچه یک پری‌ دریایی کوچک است که از اتفاقات تکراری زیر دریا خسته شده و به دنبال کشف چیزهای تازه سفر هیجان‌انگیزش به درّه‌ی پولک غول را آغاز می‌کند. 

 در بخشی از کتاب «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» می‌خوانیم:
«پسته خانوم می‌خواهد آش بپزد و به همسایه‌ها بدهد اما کاسه کم دارد. خب می‌تواند از همسایه‌ی نزدیکش کاسه به امانت بگیرد؛ اما اگر کاسه‌ی همسایه بیفتد و بشکند، چی کار کند؟ قصه‌ی «چی شد، چی نشد» قصه‌ی مهربانی و امانت‌داری همسایه‌هاست». 

انتشارات قصه و داستان «چی شد، چی نشد و قصه‌های دیگر» را با شمارگان 3000 هزار جلد و قیمت 20000 هزار تومان و «پریچه و درّه‌ی پولک غول» را با شمارگان 2000 هزار جلد و قیمت 25000 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است. 

پروین پناهی متولد سال 1364 و عضو انجمن نویسندگان کودک‌ونوجوان است. وی پیش از این آثاری چون «شارلوی 2726»، «شاه‌وماه»، «آلتای»، «تپه‌ی هفت دیو»، «هاچی‌وبالدرین»، «فوتی فروتی غوله»، «وانت آبی قراضه»، «اردک پزپزی و بز وزوزی»، «یک بچه زرافه‌ی صبحانه‌نخور»، «آقای کلوچه‌پز»، «گلابتون و زنگوله‌ی هزارساله» و «سه غول کچل به دنبال گنج» و... را به حوزه ادبیات کودک‌ونوجوان عرضه کرده است.


کد مطلب: 315130

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/315130/قصه-های-کوتاه-مهربانی-داستان-بلند-تخیلی-آثار-جدید-پروین-پناهی-بازار-نشر

ایبنا
  https://www.ibna.ir