تفاهم‌نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ارتباط مستمر کتابخانه‌های عمومی و مطبوعات و رسانه ها، ترویج فرهنگ مطالعه از طریق مطبوعات و رسانه ها و نیز حمایت از نشریات مورد نیاز کتابخانه های عمومی منعقد شد.
نهاد برای تجهیز کتابخانه‌های عمومی نشریه می‌‌خرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تفاهم‌نامه همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد و محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با موضوع خرید نشریات برای کمک به تجهیز کتابخانه‌های عمومی به امضا رسید.
 
این تفاهم‌نامه با هدف ارتباط مستمر کتابخانه‌های عمومی و مطبوعات و رسانه‌ها، ترویج فرهنگ مطالعه از طریق مطبوعات و رسانه‌ها و نیز حمایت از نشریات مورد نیاز کتابخانه های عمومی منعقد شده است.
 
براساس این تفاهم نامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نسبت به معرفی نمایندگانی تام‌الاختیار برای عضویت در کمیته مشترک سیاستگذاری و خرید نشریات برای تعیین فهرست عناوین و تعداد نسخه‌های نشریات مشمول طرح اقدام می‌کند. همچنین خرید نشریات مجله‌ای مورد نیاز کتابخانه‌های‌عمومی از ۳۵ تا ۳۵۵۰ نسخه پس از تأیید کمیته مشترک سیاست‌گذاری و خرید نشریات، پرداخت ۴۰ درصد از هزینه خرید نشریات مورد تأیید کمیته مشترک، عضویت رایگان خبرنگاران معرفی شده از طرف اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در کتابخانه‌های عمومی کشور، خرید فصلنامه و کتاب‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برای کتابخانه‌های عمومی ازجمله تعهدات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این تفاهم‌نامه است.

همچنین معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب این تفاهم نامه نسبت به همکاری با نهاد به منظور انعکاس برنامه‌ها و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در رسانه ها و تبلیغ فرهنگ کتابخوانی، معرفی نمایندگانی تام الاختیار برای عضویت در کمیته مشترک سیاستگذاری و خرید نشریات و پرداخت ۶۰ درصد از هزینه خرید نشریات مورد تأیید کمیته مشترک اقدام خواهد کرد.
 
این تفاهم‌نامه تا پایان سال ۱۴۰۰ اعتبار دارد و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.
کد مطلب : ۳۰۴۶۰۰
https://www.ibna.ir/vdcawynew49nwi1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب تهران ـ 1400
تاثیر فعالیت فروشگاه کتاب آنلاین بر چرخه نشر
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر