موسسه خانه کتاب اعلام کرد؛

خرید 65 هزار نفر در طرح پاییزه کتاب

۶۰۸ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور کار خود را در طرح پاییزه کتاب۹۸، با فروش بیش از ۳۲۱هزار نسخه کتاب، به مبلغ نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان خاتمه دادند.
خرید 65 هزار نفر در طرح پاییزه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در طرح پاییزه کتاب ۹۸، ۳۲۱هزار  و۸۲ نسخه کتاب به مبلغ ۹۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۹۶ هزار و ۳۹۷ ریال از سوی ۶۵هزار و ۳۴۷نفر  خریداری شده است.
 
۶۰۸کتاب‌فروشی از سراسر کشور، در پاییزه کتاب ۹۸ فعالیت داشتند که از این تعداد، ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۷کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها  در این طرح شرکت کردند.
 
بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح پاییزه کتاب۹۸، استان تهران با ۱۰۱کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان خراسان رضوی  با ۷۰ کتاب‌فروشی، اصفهان با ۶۹ کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند؛ همچنین قم  با ۵۷ کتابفروشی، ‌فارس با ۳۷ کتابفروشی و کردستان با ۲۹ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.
 
در این طرح، استان خراسان رضوی توانست با ۵۷ هزار و ۲۷۵ نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان تهران با فروش ۴۳هزار و ۸۳۵ نسخه کتاب رتبه دوم پرفروش‌ترین استان‌ها براساس تعداد  کتاب را به خود اختصاص داد. همچنین، استان خوزستان با فروش ۳۵ هزار و ۶۹۰ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح پاییزه کتاب۹۸ در این بخش را از آن خود کرد.
 
همچنین، استان‌های خراسان رضوی، تهران و اصفهان  پرفروش ترین  استان ها بر اساس مبلغ فروش در دوازدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها شناخته شدند.
 
کتابفروشی‌های رشد شعبه نادری از اهواز ، کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد، کتابفروشی دنیای کتاب از قم، شهر کتاب از مشهد، کتاب فرازمند از رشت، کتاب رشد شعبه مرکزی از اهواز، کتاب آبان از مشهد، کتاب شرق از اهواز، شهر کتاب اصفهان شعبه چهارباغ  بالا از اصفهان و نشر ثالث از تهران در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح  پاییزه کتاب ۹۸ براساس تعداد کتاب قرار گرفته‌اند.
 
طرح پاییزه کتاب ۹۸ با شعار «حال خوش خواندن» از ۲۳ آبان ماه تا ۵آذر  در سراسر کشور و تا ۸ آذر ماه در مشهد اجرا شد.
 
طرح پاییزه کتاب ۹۸ در شهرهای مشهد و تهران با مشارکت شهرداری‌های این شهرها برگزار شد.

موسسه خانه کتاب آمادگی دارد با مشارکت سایرنهادها، موسسات، شهرداری‌های کلان شهرها و... طرح‌های استانی و موردی را هم برگزار کند.
کد مطلب : ۲۸۴۰۲۰
https://www.ibna.ir/vdcdxo0xzyt0jz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب
ضرورت تشکیل اتحادیه سراسری نشر