در روز نخست نمایشگاه کتاب استان کردستان صورت گرفت

نشست ناشران کردستاني با معاون فرهنگی ارشاد

مسوول اجرایی نمایشگاه استاني کتاب کردستان از برگزاری نشستی با حضور بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ناشران استان کردستان در ساعات آغازین این نمایشگاه خبر داد._
نمايي از افتتاح نمایشگاه استاني کردستان
نمايي از افتتاح نمایشگاه استاني کردستان

شب‌بو بخشا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار كرد: این نشست برای برطرف کردن مسایل و مشکلات نشر و چاپ در استان کردستان برگزار شد و طي آن، ناشران مشكلاتشان را با معاونت فرهنگی مطرح کردند.

وی افزود: 24 ناشر در استان کردستان فعالند که از این تعداد 16 ناشر در این دوره از نمایشگاه کتاب استان کردستان حضور پيدا كرده‌اند.

مسوول اجرایی نمایشگاه کتاب کردستان افزود: هر روز نمايندگان یک شهر از این استان، برنامه‌های فرهنگی را در قالب شعرخوانی، اجرای موسیقی، نشست‌های ترویج فرهنگ کتابخوانی و ... در نمایشگاه اجرا خواهند كرد که امروز(شنبه) نوبت شهر سنندج است.

بخشا استقبال از اين نمایشگاه را در روز نخست بسیار گرم عنوان کرد و گفت: نمایشگاه ساعت11 و 30 دقیقه امروز به طور رسمی آغاز به‌کار کرد و با وجود کمبود جا در محل افتتاح، بیش از 700 تن از مردم و اهالی قلم در این مراسم حضور داشتند که تعدادی از آن‌ها به صورت ايستاده این مراسم را دنبال ‌کردند.

نمایشگاه کتاب استان کردستان با حضور 200 ناشر و عرضه 27 هزار عنوان کتاب از 17 تا 23 تیرماه در سنندج برپاست.

کد مطلب : ۱۴۲۴۱۸
https://www.ibna.ir/vdchzinz623nkkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401