چهارشنبه ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
نوجوانان داستان‌نویس همدانی خوش درخشیدند

همدان - اعضای ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان در مهرواره ملی بچه‌های اربعین کشور، در بخش داستان جزو نفرات برتر کشوری شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، در آئین اختتامیه مهرواره ملی بچه‌های اربعین در بخش ادبی به صورت حضوری و مجازی بود، همدان در بخش داستان سه برگزیده داشت.

پریا امیدی از مرکز بهار در بخش نونهال نفر اول، ریحانه امیدی از مرکز بهار در بخش نونگاه و یاسمین زهرا شکل آبادی عضو کارگاه داستان مرکز ۳ در بخش نوجوان حائز رتبه دوم کشور شدند.

مهرواره بچه‌های اربعین که به همت و ابتکار ستاد اربعین کشور در سه بخش فرهنگی، هنری و ادبی در میان ادارات کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار شده و استان ایلام، میزبان بخش ادبی این جشنواره ملی بود.

بهره‌مندی از فرصت محرم و اربعین برای کودکان و نوجوانان برای آگاهی بخشی و آشنایی بیشتر با جلوه‌های معنوی و اجتماعی واقعه عاشورا به ویژه مراسم راهپیمایی اربعین سالار شهیدان و فراهم ساختن زمینه‌ای برای شناخت وجوه اخلاقی امام حسین (ع) و واقعه کربلا برای کودکان و نوجوانان از اهداف این سوگواره است

در این مهرواره گروه‌های سنی ۹ تا ۱۱ سال (نونهال)، ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) آثار خود را در بخش ادبی در قالب شعر، داستان کوتاه و سفرنامه نویسی به دبیرخانه ادبی در استان ایلام ارسال کردند.

ریحانه امیدی در جشنواره‌های مختلفی چون تئاتر، سرود، مسابقه الگوی من، قصه گویی و کتابخوانی در سال‌های متمادی حائز رتبه‌های برتر استانی و کشوری بوده است.

همچنین پریا امیدی در تئاتر، سرود، مسابقه احکام، قصه‌گویی و معرفی کتاب در سال‌های مختلف شایسته تقدیر و جزو نفرات برتر بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها