شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
برای داشتن ایران‌قوی باید ایران‌دانا را محقق کرد

خراسان رضوی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: اگر به دنبال ایران قوی و توانا هستیم، باید ایران دانا را محقق کنیم و راه تحقق این مهم از مسیر ایران کتابخوان می‌گذرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درمشهد، آیین بازگشایی سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شهر قاسم‌آبادِ خواف، با حضور حجت الاسلام علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و مهدی عباسپور، فرماندار شهرستان خواف؛ برگزار شد. در ابتدا حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت ایام هفته بسیج و تسلیت ایام فاطمیه، گفت: کتابخانه های عمومی امروز در حال عبور از مسیر نسل جدید خود مبنی بر ارائه خدمات کتابخانه ای، فرهنگی و آموزشی هستند.

 

برای داشتن ایران‌قوی باید ایران‌دانا را محقق کرد
وی تاکید کرد: درنسل جدید کتابخانه‌های عمومی بخش‌ها و خدمات جدیدی تعریف شده تا مرکزی برای رشد فکری، فرهنگی و تعاملات فرهنگی شوند.

سبزیان با بیان اینکه کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) در قالب ۴۰ بخش به ارائه بالغ بر ۱۰۰ خدمت فرهنگی نوین می پردازد، اظهار کرد: یکی از این بخش‌های نوین، بخش کودک است که بر خلاف حالت سنتی کتابخانه ها در آن به جای برقراری سکوت، تلاش بر آن است تا با صدای بلند از کتاب صحبت شود. همچنین تلاش کرده‌ایم تا در راستای رفع نیازهای دانشی افراد با نیازهای خاص اعم از نابینایان، ناشنوایان و … نیز گامی موثر برداریم.
 

برای داشتن ایران‌قوی باید ایران‌دانا را محقق کردمدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد از این سالن اجتماعات و آمفی تئاتر کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری استفاده بهینه شود.

وی همچنین بر توجه به وفادارترین مخاطبین کتابخانه‌های عمومی، کودکان ونوجوانان و رفع نیازهای دانشی و اطلاعاتی آنان تاکید کرد. حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی پیشنهاد کرد: برای انتخاب نام سالن اجتماعات کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) از نام شهدای بخش زوزن بهره ببرید.

وی اظهار کرد: اگر به دنبال ایران قوی و توانا هستیم، باید ایران دانا را محقق کنیم و راه تحقق این مهم از مسیر ایران کتابخوان می‌گذرد.

در ادامه مهدی عباسپور، فرماندار شهرستان خواف ضمن تقدیر از اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: با توجه به آمار جمعیتی شهر قاسم آباد و بخش زوزن وجود مکانی همچون آمفی تئاتر کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شهرستان خواف برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری بسیار ضروری است.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خواف غنی سازی منابع کتابخانه‌ای و حرکت موثر در مسیر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در گرو توجه بیشتر مسئولین استانی و شهرستانی دانست.

در پایان بی بی فاطمه متولی رودی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خواف نیز به ارائه گزارشی از فعالیتها و برنامه‌های متنوع فرهنگی مجموعه کتابخانه‌های عمومی از ابتدای سال پرداخت.

به گزارش ایبنا؛ سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شهر قاسم آباد شهرستان خواف با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال در متراژ ۱۲۵ مترمربع از محل اعتبارات تملک دارایی و استانی تعمیر و تجهیز شده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها