شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵
«کاروان کتابخوانی» راهی مناطق کم برخوردار استان آذربایجان‌غربی می‌شود

آذربایجان‌غربی - مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب و در راستای توسعه عدالت فرهنگی و اجتماعی، کاروان کتابخوانی کتابخانه‌های عمومی استان راهی مناطق کم برخوردار می‌شود.

خدیجه معصومی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، گفت: همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و در راستای گسترس عدالت فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی فرهنگی، «کاروان کتابخوانی» کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، راهی مناطق کم برخوردار می‌شود.

وی افزود: با توجه به کمبود امکانات فرهنگی و اجتماعی در مناطق کم برخوردار و مناطقی که دسترسی به کتابخانه عمومی ندارند، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویجی و کتابخوانی در این مناطق، در ترغیب و تشویق اقشار مختلف به کتاب و کتابخوانی و نهادینه کردن آن، نقش آفرین می‌باشد.

معصومی ادامه داد: قصه‌گویی، اجرای مسابقه، نقاشی، اوریگامی، توزیع بسته‌های فرهنگی، اجرای گروه سرود، جمع‌خوانی و معرفی کتاب و … از برنامه‌های این کاروان با اولویت کودکان و نوجوانان خواهد بود.

«کاروان کتابخوانی» راهی مناطق کم برخوردار استان آذربایجان‌غربی می‌شود

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: امروزه اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و آگاهی و دانشی که از طریق کتاب و کتابخوانی حاصل می‌شود، یکی از فضیلت‌های ارزشمند انسانی است.

وی افزود: اجرای عدالت فرهنگی از اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده و کتابخانه‌های عمومی با گره زدن خدمات به نیازهای مردم در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و دولت مردمی گام برمی دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها