دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
منتظر چه آثاری در سال 2021 باشیم؟/ از موراکامی و ایشی‌گورو تا جومپا لاهیری و بیل گیتس

در سال 2021 باید منتظر آثاری جدید از نویسندگان معروفی چون هاراکی موراکامی، کازوئو ایشی‌گورو، جومپا لاهیری و بیل گیتس باشیم. در این مطلب نگاهی به آثاری خواهیم داشت که در سال 2021 منتشر خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از تایم، در سال 2021 دلایل مختلفی برای خوشحالی داریم که آثار جدید در دنیای ادبیات بخشی از این شادی هستند. بعضی از اسامی معروف چون جومپا لاهیری و کازوئو ایشی‌گورو آثار جدیدی در سال 2021 برای طرفدارانشان دارند.
 
راهنمای بیل گیتس برای به صفر رساندن آزادسازی گازهای گلخانه‌ای و آموزش جورج ساندرز برای نوشتن از دیگر آثاری هستند که در سال 2021 وارد بازار کتاب خواهد شد.
 
«چطور از فاجعه‌ای آب و هوایی اجتناب کنیم» نوشته بیل گیتس
در طول ده سال گذشته بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت درباره تأثیرات و تغییرات آب و هوایی مطالعات زیادی انجام داده است. در کتاب جدید درباره چگونگی و چرایی اقداماتی صحبت می‌شود که باید انجام شود تا میزان آزادسازی گازهای گلخانه‌ای در دنیا به صفر برسد و آینده فاجعه‌بار طبیعت را دچار تغییر کند.
 
«کلارا و خورشید» نوشته کازوئو ایشی‌گورو
اولین رمان ایشی‌گورو از سال 2017، که در آن برنده جایزه نوبل ادبیات شد، خوانندگان را با تکنولوژی پیشرفته آینده آشنا می‌کند که پر از عناصر پادآرمان‌شهری است. داستان بر حول محور «دوستی مصنوعی» به نام کلارا می‌چرخد. کلارا از دیدگاه خود در یک فروشگاه جهان را مشاهده می‌کند. داستان جدید ایشی‌گورو نیز مانند داستان‌های پیشین به پرسش‌هایی درباره عشق و انسانیت از زاویه دیدی خاص پاسخ می‌دهد.
 
«اول شخص مفرد» نوشته هاراکی موراکامی
کتاب شامل هشت داستان است که از زاویه دید اول‌شخص روایت می‌شود؛ قصه‌هایی درباره بیسبال، جاز، خاطرات کودکی، و عشق جوانی. «اول شخص مفرد»، که توسط فیلیپ گابریل به انگلیسی ترجمه شده است، پر از رئالیسم جادویی کلاسیک نویسنده ژاپنی است. موراکامی مرز بین خاطرات و داستان را تلفیق می‌کند و تشخیص این موضوع را که راوی خود نویسنده یا شخصیتی خیالی است به خواننده واگذار می‌کند.
 
«محل سکونت» نوشته جومپا لاهیری
یک دهه از انتشار «گودی» نوشته جومپا لاهیری، برنده جایزه پولیتزر می‌گذرد. داستانی درباره دو برادر از کلکته که دو زندگی متفاوت دارند. «محل سکونت» درباره زنی است که با پیچیدگی‌های کار، عشق، و زندگی دست و پنجه نرم می‌کند. سپری کردن یک روز در کنار دریا او را مجاب می‌کند تا دنیا را طور دیگری ببیند. «محل سکونت» اولین رمان لاهیری به زبان ایتالیایی است که به انگلیسی ترجمه شده است و درباره توانایی تغییر سخن می‌گوید.
 
«دختر رئیس‌جمهور» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون
در سال 2018، بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق و جیمز پترسون با همکاری یکدیگر «رئیس‌جمهور گم شده است» را نوشتند و حالا دومین جلد از این کتاب معمایی قرار است منتشر شود. داستان متیو کیتون، رئیس‌جمهور سابق که دوست دارد به آرامی از دید عموم خارج شود اما وقتی دخترش را می‌دزدند باید از ارتباطات و آموزش‌های خود استفاده کند. مهارت قصه‌گویی پترسون به همراه دانش کلینتون درباره دولت و سیاست داستان معمایی جذابی خواهد ساخت.
 
«طبیعت میانه زمین» نوشته جی. آر. آر. تالکین
«طبیعت میانه زمین» توسط کارل هاستر، متخصص زبان ساختاری آثار تالکین ویرایش شده و مجموعه‌ای از مقالات منتشرنشده تالکین است. در این کتاب به پرسش‌هایی درباره شخصیت‌های داستان‌های فانتزی تالکین پاسخ داده شده است.
 
«بی‌قراری هارلم» نوشته کولوسن وایتهد
وایتهد در آخرین رمانش تحت عنوان «پسران نیکلی» داستان دو پسرک ده ساله را در دوره اصلاحات زننده جیم کرو روایت می‌کند. کتابی که دومین جایزه پولیتزر را برای نویسنده به ارمغان آورد. داستان جدیدش قصه‌ای دیگر از زندگی سیاه‌پوستان را روایت می‌کند. «بی‌قراری هارلم» در دهه 1960 میلادی در هارلم رخ می‌دهد. داستان ری کارنی، فروشنده مبلمان که سر از یک ماجرای سرقت درمی‌آورد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها