شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
عضویت بیش از 9100 نفر از اهالی قلم در صندوق اعتباری هنر

سید‌حسین سیدزاده، با اشاره به آمارعضویت فعالان فرهنگی در صندوق اعتباری هنرگفت: 9100 نفر از اهالی قلم عضو صندوق اعتباری هنر هستند و از خدمات این صندوق برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید‌حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تبریک 14 تیر روز قلم، گفت: رشد و پیشرفت جوامع بشری مرهون قلم است و نقش اهالی قلم در هویت امروز ما انکارناپذیر است. با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه که جامعه ما در حوزه فرهنگ  با آن رو به روست، اصحاب قلم و اندیشه همچنان با همت عالی برای ارتقای فرهنگ و آگاهی بخشی جامعه حرکت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به آمارعضویت فعالان فرهنگی در صندوق اعتباری هنرادامه داد:: 9100 نفر از اهالی قلم، عضو صندوق اعتباری هنر هستند و از خدمات این صندوق برخوردار هستند.

سیدزاده در ادامه افزود: تاکنون بیش از 3 هزار و 700 نفر از فعالان حوزه فرهنگی از سوی صندوق اعتباری هنر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: گسترش خدمات بیمه‌ای از سیاست‌های اصلی صندوق اعتباری هنر است و طی سه سال گذشته عمده توجه خود را به مسائل بیمه‌ای اعضا معطوف کردیم تا با کاهش دغدغه‌های جدی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران کشور در زمینه امنیت شغلی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری تداوم یابد.

وی در ادامه افزود: در سال 98 خدمات بیمه درمان تکمیلی در قالب 3 طرح(امید، آرامش و رفاه) با تعهدات و پوشش‌های متفاوت ارائه شد و بیش از 2 هزار و 900 نفر از اهالی قلم تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار گرفتند.

سیدزاده تصریح کرد: با توجه به مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا قرارداد بیمه درمان تکمیلی به طور رایگان سه ماه تمدید شد و اهالی قلم نیز مانند دیگر بیمه شدگان صندوق تا 31 شهریور از خدمات درمان تکمیلی برخوردار هستند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به تسهیلات صندوق برای اهالی قلم در قالب وام، گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون به 223 نفر از فعالان فرهنگی کشور بیش از 1 میلیارد و 300 تومان وام قرض‌الحسنه تخصیص یافته‌است. منابع پرداختی بیشتر به سمت استان‌های کم برخوردار هدایت شده‌است.

وی با اشاره به خدمات طرح تکریم و کمک مستمری، گفت: بخشی از اعضای صندوق را پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر تشکیل می‌دهند. اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با جایگاه رفیع آن‌ها از برنامه‌های صندوق اعتباری هنر است که با جدیت طی سه سال گذشته دنبال شده‌است و خوشبختانه با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ دریافتی مشمولان طرح تکریم و مستمری صندوق افزایش یافت.

سیدزاده در ادامه افزود: 217 نفر از اصحاب قلم عضو از طرح کمک مستمری و 40نفر از نویسندگان و شاعران کشور که دارای گواهی درجه یک هنری هستند، در چارچوب طرح تکریم مقرری ماهیانه دریافت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد: با وجود محدودیت‌های مالی صندوق اعتباری هنر همواره حمایت از اهالی فرهنگ را مدنظر داشته و تلاش می‌کنیم با ارائه بسته‌های حمایتی اندکی از دغدغه‌های این قشر کاسته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها