جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان درگذشت

حمیدرضا شاه‌آبادی در اینستاگرام خود نوشت: طاقدیس روح بزرگی داشت که اگر روزگار کمی بیشتر با او مهربان بود می‌توانست منشا خلق آثاری فراموش نشدنی باشد.

به گزارش خبرگزای کتاب ایران(ایبنا) سوسن طاقدیس؛ نویسنده کتاب های کودک و نوجوان درگذشت. وی در سال ۱۳۳۸ در شیراز به دنیا آمد. فعالیت داستان نویسی حرفه ای خود را با نوشتن داستان "بابای من دزد بود" در كیهان بچه‌ها آغاز كرد.

حمیدرضا شاه آبادی درباره سوسن طاقدیس ادر اینستاگرامش این چنین نوشت: «پشت این ظاهر شوخ و بذله گو روح خسته و رنج کشیده‌ای ماوی گرفته بود. روح بزرگی که اگر روزگار کمی بیشتر با او مهربان بود می‌توانست منشا خلق آثاری فراموش نشدنی باشد. سوسن طاقدیس چند سال اخیر را دور از همه ما و در سکوت درگیر بیماری‌هایی بود که احاطه‌اش کرده بودند. بار رنج و بیماری را خودش تنهایی به دوش کشید و امروز از میان ما رفت.» 

طاقدیس آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به بازار نشر ارائه داده است که «قدم یازدهم ،تصویرگر معصومه کشایی»، «زرافه من آبی است» تصویرگر: علیرضا گلدوزیان، «پشت آن دیوار آبی» ، «هزار سال نگاه»، «تو هم آن سرخی را می‌بینی»، «دخترک و فرشته‌اش»،«بزغاله‌های سبز» ، «یكی بود» و «جوراب سوراخ» تصویرگر: علیرضا گلدوزیان  تعدادی از آثار اوست.

همزمان با کار داستانی برای کودک، شعر نیز از دیگر زمینه های علاقه و فعالیت خانم طاقدیس است، اشعاری برای کودکان که به طور پراکنده در مجلات مختلف به چاپ رسیده است.

سوسن طاقدیس سال ۱۳۸۶ موفق شد برای کتاب قدم یازدهم جایزه كتاب سال را دریافت کند. لوح تقدیر دانشگاه الزهرا برای مجموعه فعالیت هنری، لوح سپاس از مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوری سال ۱۳۷۹، جایزه پروین اعتصامی برای کتاب «شما یک دماغ زرد ندیدید؟» تصویرگر: غلامعلی مکتبی سال ۱۳۸۴ تعدادی دیگر از جوایز طاقدیس است. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها