دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
حسین سنجیده شاعر پیشکسوت ارومیه‌ای درگذشت

​«حسین بقال سنجیده» متخلص به «نجات» شاعر برجسته ارومیه‌ای پس از سپری کردن یک‌دوره بیماری صعب‌العلاج، شامگاه امروز دوشنبه نهم دیماه در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان غربی، زنده‌یاد سنجیده که از شاعران شیرین‌سخن دیار آذربایجان غربی بود، از اوایل سال جاری به علت ابتلا به بیماری، تحت معالجه قرار داشت.

وی به زبان مادری خود، یعنی تُرکی و در قالب‌های مثنوی، قوشما، دوبیتی و بایاتی، دوبیتی پیوسته و قطعه و قالب‌های دیگر شعر می‌سرود و درمجموع، سبک شعری او کلاسیک بود.

این شاعر ارومیه‌ای، در کنار شعر و شاعری هم، با هنرهای نقاشی و خوشنویسی آشنا بود و گاهی به‌عنوان زنگ تنفس به این دو هنر نیز می‌پرداخت.

اولین مجموعه شعر سنجیده با عنوان «یازیق آنا، یازیق آنا»، مزین به تصاویر سیاه‌قلمی که کشیده بود در سال 1386، در 133 صفحه منتشر شد که با استقبال خوبی هم روبه‌رو شد. دومین مجموعه شعر او، با عنوان «شعریمه ائل قوناق گلیر»، در 250 صفحه و با نقاشی‌ها و تصاویری که خودش کشیده بود، به چاپ رسید. چوووشلار محله‌سی، موشتولوق، شعر تلخ زندگی من، گووه‌رچین از دیگر آثار این شاعر است.

از این شاعر متعهد و نویسنده و نقاش هنرمند، چهار جلد کتاب شعر و یک جلد کتاب نثر منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها