یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
آمازون کتاب‌های شفادادن اوتیسم را حذف کرد

آمازون کتاب‌های پزشکی مربوط به مراجع نامعتبر و ناشناس از فروشگاه‌های آنلاین خود حذف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ان بی سی، آمازون کتاب‌های پزشکی مربوط به مراجع نامعتبر و ناشناس از فروشگاه‌های آنلاین خود حذف می‌کند. در این کتاب ها روش‌های غلطی برای درمان بیماری‌های روانی مثل اوتیسم ارائه شده است.
 
آمازون اعلام کرد در حال جمع آوری کتاب‌های روان شناسی مربوط به مراجع ناشناسی است که روش‌های ناصحیحی برای درمان بیماری اوتیسم و همچنین راهنماهای اشتباهی برای واکسن‌ها ارائه می‌کنند.
 
آمازون می‌گوید در این کتاب‌ها روش‌های عجیب و غریبی برای درمان بیماری‌های روانی و همچنین اطلاعات اشتباهی درباره واکسن‌ها ارائه شده است.
 
اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی در روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علت اصلی آن ناشناخته‌ است.‌
 
وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد.
 
یکی از آخرین کتاب‌هایی که آمازون از سایت فروشگاه های خود حذف کرده کتابی با عنوان شفادادن نشانه‌های اوتیسم بود که با قیمت 28 دلار به 631 مشتری آنلاین فروخته شده بود. در کتاب آورده شده بود که برای درمان اوتیسم که نوعی مسمومیت است باید از پودر دی اکسید کلر نوعی پاک کننده شیمیایی استفاده کرد.
 
کری ریورا نویسنده این کتاب در مکزیک زندگی می‌کند و ادعا می‌کند با این روش 191 کودک مبتلا به اوتیسم را در کشورش درمان کرده است. اداره دارو و غذای آمریکا این ماده شیمایی را در فهرست مواد ممنوعه قرار داده است که موجب اختلالات گوارشی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها