یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
معرفی برگزیدگان کنگره شعر آیینی «چله آفتاب»

کنگره شعر آیینی «چله آفتاب» با معرفی برگزیدگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری قزوین، علی جلیلوند مسئول اجرایی این کنگره در مراسم اختتامیه که در تالار مهندس بهشتی شهر قزوین برگزار شد، گفت: کنگره «چله آفتاب» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محورهای مختلفی مانند دستاوردهای انقلاب اسلامی، اقتدار و قدرت انقلاب، استقلال و بستن راه سلطه زورگویان، تبدیل نظام طاغوتی به نظام مردم‌سالار، امنیت و اشراف اطلاعاتی با وجود توطئه‌های فراوان، قدرت نرم و نفوذ انقلاب اسلامی در قلب‌های آزادی خواهان جهان برگزار شد.

علی جلیلوند افزود: ارتقای معنوی جوانان و حضور پرشور آنان در احیای شعائر اسلامی، هویت بخشی و ایجاد اعتماد به نفس و خودباوری ملی، فراهم کردن شرایط بروز استعدادها و شکوفایی آن، پیشرفت‌های علمی، محرومیت زدایی و توزیع امکانات در اقصی نقاط ایران و ارتقای جایگاه زنان و مادران و ارایه الگوی زن مسلمان به جهان از دیگر محورهای این کنگره بود.

وی اضافه کرد: این کنگره صرفاً ویژه شعرای استان بود و با انتشار فراخوان آن 130 اثر از شعرای قزوینی توسط دبیرخانه دریافت شد. نکته قابل توجه در کنگره چله آفتاب مشارکت حداکثری بانوان و همچنین حضور گسترده شعرایی با رده سنی 20 تا 35 سال است.

در  این برنامه هادی جانفدا، عضو مجمع شاعران اهل بیت تهران، حضور شاعران جوان آیینی در عرصه‌های ملی را نشانه رویش‌های این عرصه برشمرده گفت: استقبال جوانان و عاشقان اهل بیت (علیهم السلام) نویدبخش آینده روشن در کارهای فرهنگی است.

در ادامه این مراسم از سه شاعر برگزیده و چهار شاعر شایسته تقدیر تجلیل شد و در پایان سیدمحمد حسن ابوترابی، ندا نوروزی و معراج دولتی، به عنوان سه شاعر برگزیده این کنگره معرفی شدند.

یادآوری می‌شود، این کنگره به همت مجمع شعرای آیینی کمیت و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و با همکاری حوزه هنری، اداره کل تبلیغات اسلامی و دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها