سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
شناسایی نسل جدید نویسنده از اهداف برگزاری جایزه کتاب سال دفاع مقدس است

محسن شاه‌رضایی، سخنگوی هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس ضمن تشریح برنامه‌های جدید و در دست اجرای این جشنواره با اشاره به اهداف برگزاری این جایزه گفت: شناسایی و حمایت از نویسندگان نسل جدید ادبیات دفاع مقدس از جمله اهداف برگزاری جایزه کتاب سال دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) محسن شاه‌رضایی با اشاره به اهداف برگزاری این جایزه اظهار کرد: هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس علاوه بر اهداف مقطعی و رایج به دنبال تعریف و تدوین ساختارهایی تازه در جریان تولید کتاب‌های دفاع مقدس و ارتقاء کیفیت و کمیت تولید آثار مکتوب دفاع مقدس است. 

سخنگوی هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس افزود: امیدواریم در این دوره از جشنواره با ایجاد ساختاری جدید برای تعامل میان نویسندگان، منتقدان و نویسندگان، مخاطبان و تولیدکنندگان کتاب دفاع مقدس این نتیجه حاصل شود.
 
وی ادامه داد: متولیان جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس تصمیم ندارد خود را فقط به انتخاب برترین اثر در این زمینه محدود کند؛ بلکه از این دوره این جشنواره تصمیم گرفته تا با ارائه الگو همچنین تعریف شاخص‌ها و معیارهای مطلوب در زمینه تدوین و انتشار این آثار در راه ارتقا کمی و کیفی تولید این آثار گام‌های جدید بردارد. امیدواریم از راه رصد کتاب‌های دفاع مقدس در دو سال گذشته و آسیب‌شناسی انتشار آن‌ها بتوانیم این الگوها و شاخص‌ها را تعریف و مسائل مغفول در این زمینه را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
 
شاه‌رضایی افزود: شناسایی و حمایت از نویسندگان نسل جدید ادبیات دفاع مقدس از جمله اهداف برگزاری جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس است. برای تحقق این هدف به‌طور جد در صدد تعامل با وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها هستیم و در کنار آن چتر حمایتی ویژه‌ای برای ناشران و نویسندگان و مراکز تولید کتاب دفاع مقدس باز خواهیم کرد.

وی با اشاره به تصمیم دبیرخانه به منظور برگزاری نشست‌های معرفی و نقد آثار مکتوب دفاع منقدس در مراکز آموزشی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در مجامع فرهنگی و دانشجویی و تعامل و سرمایه‌گذاری در حوزه پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع دفاع مقدس پیش‌بینی شده، به‌عبارت دیگر در همه این موارد امکان و زمینه همکاری مقابل با همه نهادها فراهم شده و برنامه‌ریزی دقیقی برای اجرای این رویدادها تدوین شده است.

سخنگوی هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس همچنین از تصمیم دبیرخانه این دوره از جشنواره برای برگزاری نشست‌های خوانش کتاب در محیط‌های فرهنگی عمومی به منظور معرفی بیشتر آثار این دوره برای مخاطبان و نیز برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی به منظور تدوین و تالیف اثر در این حوزه خبر داد.

نویسندگان و ناشران برای ارسال اثر به‌ دبیرخانه جایزه کتاب سال دفاع مقدس تا پایان خرداد‌ماه مهلت دارند. دبیرخانه جایزه کتاب سال دفاع مقدس پل سید خندان، خیابان شهید کابلی، کوچه شهید محمودی پلاک 83 وقاع شده است. صاحبان اثر و ناشران همچنین می‌توانند از طریق صندوق پستی 1615-  15875 به ارسال اثر اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها