چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
علاقه‌مند کردن کودکان به کتابخوانی  با کتاب‌های یک دلاری

روز جهانی کتاب هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و تلاش می‌کند کودکان را به کتابخوانی علاقه‌مند کند. روز جهانی کتاب سال 2017 در روز پنج‌شنبه جاری، دوم مارس است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از تلگراف- بزرگداشت سالیانه کتابخوانی در 100 کشور دنیا برگزار خواهد شد. این روز توسط یونسکو، مرکز آموزشی سازمان ملل، و مؤسسه علم و فرهنگ نامگذاری شده است.
 
هدف از برگزاری روز کتاب کودکان هستند اما در «بریتانیا» و «ایرلند» روز جهانی کتاب در پی افزایش لذت از کتابخوانی و ادبیات به صورت کل است. البته از تاریخ 26 فوریه تا 26 مارس در مدارس به کودکان کتاب‌های یک دلاری هدیه می‌شود.
 
اما منظور از کتاب‌های یک دلاری چیست؟ هر ساله نویسندگان مطرح و محبوبِ کتب کودک کتاب‌هایی را با قیمت یک دلار منتشر می‌کنند. این آثار در سراسر کتابفروشی‌های بریتانیا در دسترس است.
 
اگر هیچ کدام از این آثار به مذاق کودکان خوش نیاید کودکان می‌توانند از بُن‌های خود استفاده کنند و کتابی دیگر با قیمتی حداکثر سه دلار خریداری کنند. در این صورت تنها انتخاب آنان آثار صوتی خواهد بود که قیمت کمتری دارد.
 
در روز جهانی کتاب کسانی که در کتابفروشی، کتابخانه، و مدارس مشغول به کار هستند موظف می‌شوند لباس‌های خاص و مشابه هم بپوشند. پوشیدن لباس متفاوت توسط کودکان بستگی به مدرسه آنان و برنامه‌هایشان در روز کتاب دارد. معمولاً کودکان در این روز به شکل شخصیت‌های کتاب‌های کمیک کتاب می‌پوشند.
 
چندین فعالیت مختلف در فهرست کارهای روز جهانی کتاب بر روی وبسایت مخصوص این روز قرار داده شده است. به عنوان نمونه در کشور «ولز» فستیوال جهانی ادبیات در میدان «پِندرین» برگزار خواهد شد و در «لندن» نیز «کریسیدا کاول» نویسنده کتاب «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» سخنرانی خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها