سوگ‌یاد چهلمین روز درگذشت اکبر نحوی، استاد فقید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز برگزار شد.
مراسم چهلمین روز درگذشت اکبر نحوی برگزار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، در این مراسم که یکشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ به‌صورت حضوری و مجازی در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد، محمدیوسف نیری، علی اشرف صادقی و خیرالله محمودی سخنرانی کردند.

در ابتدای این مراسم جعفر موید شیرازی در پیامی تصویری به این مراسم، اکبر نحوی را انسانی معتقد دانست و گفت: شاگردان ایشان ارزش‎های او را درک کرده بودند.
 
وی، افزود: مملکت به ایمان چنین افرادی نیاز دارد. او معلم با ایمان و آگاه بود. کشور به چنین خصایصی در تعلیم و تربیت نیاز دارد.
 
جلیل خالقی مطلق نیز در پیامی به این مراسم، عنوان کرد: آنچه در تصحیح متون و مقالات تحقیقی از اکبر نحوی برجای مانده است، نمونه‌ای درخشان از احاطه او بر زبان و ادب فارسی و گواهی روشن بر دقت و موشکافی او در کار پژوهش است.
 
وی، ادامه داد: او با یافتن نکته‌هایی ناب همیشه فروتن بود و در عین ابراز صریح انتقاد خود، هیچگاه حق زحمت دیگران را فراموش نمی‌کرد.
 
یادآور می‌شود: این مراسم با همکاری بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران، شعبه فارس، مرکز پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز، دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز و مدیریت فرهنگی دانشگاه شیراز برگزار شد.
کد مطلب : ۳۱۷۲۶۷
https://www.ibna.ir/vdcd950s5yt0fx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران