خراسان شمالی در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با ارائه 75 طرح حضور یافته است.
اعلام حضور خراسان شمالی با 75 طرح در هفتمین جشنواره پایتخت کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان شمالی، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، گفت: خراسان شمالی در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران با ارائه 75 طرح حضور یافته است.

رضا رضایی افزود: پیش از این بجنورد، ۲ دوره به عنوان نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شده بود و در این دوره نیز با ارائه 75 طرح در این جشنواره شرکت کرده است.

وی در خصوص پراکندگی طرح های ارسالی گفت: بجنورد با 35 طرح، فاروج با 10 طرح، تیتکانلو با 5 طرح، گرمه با 6 طرح و شیروان با 19 طرح در هفتمین جشنواره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران شرکت کرده‌اند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: این طرح‌ها شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، برنامه‌های خلاقانه ترویج کتابخوانی اعم از فضاسازی، توسعه زیرساخت‌های مطالعه، محافل کتابخوانی، توسعه باشگاه‌های کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی و راه‌اندازی ایستگاه‌های خلاقانه است.

وی با تاکید بر گسترش و توسعه فرهنگ در تمام بخش‌های مختلف جامعه، ایجاد فضای بیشتر فرهنگی‌ در بخش‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و... کشور، ترویج غیرمستقیم آینده ‌نگری و برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ، حمایت از ایده‌های نو و ابتکاری در حوزه کتاب، تمرکززدایی از برنامه‌های حوزه فرهنگ و تقویت عدالت فرهنگی، ترویج کتاب‌خوانی و طراحی برنامه‌های جذاب و مردم‌ پسند در حوزه کتاب را از اهداف شکل‌گیری طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران بیان کرد.
گزارشگر
رضا کریمی
کد مطلب : ۳۰۹۴۳۲
https://www.ibna.ir/vdcip3aprt1au52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران