دومین پویش ملی خیام‌خوانی که از یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ شروع به کار کرده بود، برگزیدگانش را شناخت.
معرفی برگزیدگان دومین پویش ملی خیام‌خوانی در بجنورد
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان شمالی، گفت: هیئت داوران، پویش خیام‌خوانی متشکل از عباس تیمورزاده، اباصلت رضوانی، میثم مهرنیا و رضا یزدانی پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، برگزیدگان این پویش را در 2 بخش اصلی و جنبی شامل خیام خوانی و خوشنویسی رباعیات خیام معرفی کرد.
 
رضا رضایی افزود: در گروه سنی زیر 15 سال آندیا پورجابران از کرمانشاه رتبه نخست را کسب کرد و مهلا مقصودی و فاطمه مقتدایی از شهرستان مانه سملقان، مهتاب ابراهیمی، میعاد ضیغمی،  یکتا قاسمی و  سنا ترکانلو از شهرستان بجنورد به عنوان برترین‌های این پویش در بخش خیام خوانی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: ایلیا حسین پور و مهنا وحیدی از بجنورد و مینا عین‌آبادی از فیروزه نیشابور نیز در این بخش شایسته تقدیر شدند.
 
رضا رضایی گفت: در گروه سنی بالای ۱۵ سال فائزه رمضانی از بجنورد رتبه اول این پویش را کسب و احمد جعفری از اسفراین، فریبا عنابستانی از تهران، محمدمهدی علی اکبری از شیراز و مرضیه رحیمی از همدان به عنوان برگزیدگان این بخش شناخته شده و اعظم نیازمند از قوچان نیز به عنوان شایسته تقدیر از سوی داوران معرفی شد.
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: محمدرضا زمانی از جاجرم، احمد نودهی و جهاندیده از بجنورد، حسن جاوید از اسفراین و به‌صورت مشترک احمدجعفری از اسفراین و فاطمه جعفری از مانه و سملقان برگزیده بخش خوشنویسی رباعیات خیام معرفی شدند.
 
یادآوری می‌شود، ۲۵۰ اثر از ۱۳ استان کشور به دبیرخانه این پویش ارسال شد که آثار رسیده داوری و آثار منتخب همزمان با روز بزرگداشت حکیم عمر خیام مشخص شد.
گزارشگر
رضا کریمی
کد مطلب : ۳۰۶۳۷۷
https://www.ibna.ir/vdcd590s5yt0zs6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402