کتاب‌های عاشقانه برای پخته کردن بخش رمانتیک کاراکتر شما نقش بزرگی ایفا می‌کنند و شخصیت‌های محبوبتان چیزهای زیادی درباره خود شما خواهند گفت. خواندن یک داستان عاشقانه می‌تواند به‌صورت ناخودآگاه بر شخصیت شما داشته باشد.
مزایای شگفت‌انگیز خواندن رمان‌هایی با مضمون عاشقانه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب‌های عاشقانه برای پخته کردن بخش رمانتیک کاراکتر شما نقش بزرگی ایفا می‌کنند و شخصیت‌های محبوبتان چیزهای زیادی درباره خود شما خواهند گفت. به همین دلیل هم خوب است نسبت به تاثیرهایی که خواندن یک داستان عاشقانه می‌تواند به‌صورت ناخودآگاه بر شخصیت شما داشته باشد، اطلاعات لازم را به دست آورید. شاید این بار که رفتار جدیدی از شما سر زد، بتوانید با دقت بیشتری رد آن را تا پای صفحات کتاب مورد علاقه‌تان بگیرید.

  1. تجربه گرفتن از اشتباهات
داستان‌های عاشقانه هم مثل روابط عاشقانه واقعی هم رفتارهای درست را نشان می‌دهند و هم رفتارهای غلط. برای مثال در رمان بلندی‌های بادگیر نوشته امیلی برونته، هیث کلیف با اینکه عاشق کاترین ارنشاو بود؛ اما بعضی جاها رفتارهایی از وی سر می‌زد که شاید خواننده با خودش فکر می‌کرد کاش طور دیگری برخورد کرده بود یا وقتی کسی غرور و تعصب می‌خواند، متوجه می‌شود سو تفاهم‌ها خیلی راحت به وجود می‌آیند و صحبت کردن و توضیح دادن در این شرایط چقدر می‌تواند کمک کننده باشد. به همین دلیل خواندن رمان عاشقانه می‌تواند در زندگی واقعی باعث بهبود روابط بین افراد و جلوگیری از بعضی اشتباهات رایج شود. داستان‌های عاشقانه را بسته به علاقه‌تان از میان کتاب‌های ایرانی یا خارجی پیدا کنید، نسخه فیزیکی را بخرید یا نسخه الکترونیک را دانلود کنید و از درس‌های مهم شخصیت‌های معروف به نفع خودتان و رابطه‌تان کمک بگیرید. برای مشاهده لیست بهترین رمان های عاشقانه اینجا کلیک کنید.

  1. ارائه الگوی صحیح
اگر داستان عاشقانه‌ای بر اساس موارد مبتنی بر سلامت روان نوشته شده باشد و فاقد المان‌های روابط بیمارگونه و عجیب و غریب باشد؛ می‌تواند به الگویی برای داشتن رابطه درست تبدیل شود. در بعضی داستان‌ها عاشق معشوق را به هر دلیلی آزار می‌دهد یا آدم‌ها با قهر کردن علاقه‌شان را به هم نشان می‌دهند؛ این موارد روش درستی را برای داشتن یک رابطه مثبت و رو به جلو ارائه نمی‌دهند و حتی باعث عادی سازی موارد مشکل دار خواهند شد. در حالی که کتابی که مضمون یک رابطه سالم و رو به جلو را در خودش جا داده باشد؛ می‌تواند باعث شود خواننده درس‌های زیادی از آن بگیرد، متوجه ویژگی‌های روابط مثبت شود و از ویژگی‌های منفی دوری کند.

  1. یاد گرفتن شیوه‌های رفتاری
یکی از مزایای اصلی کتاب‌ها چه عاشقانه باشند و چه مضمون دیگری داشته باشند؛ این است که کمک می‌کنند خودتان را در شرایطی که کتاب توصیف کرده است قرار دهید و نوعی تجربه غیر حضوری به دست آورید. مثلا وقتی کتاب «تصرف عدوانی» را می‌خوانید که حکایت یک زن عاشق را بیان می‌کند، مرتب خودتان را جای نقش اصلی قصه می‌گذارید و از خودتان می‌پرسید اگر مرد داستان چنین رفتاری را با شما داشت، شما در مقابل چه فکری می‌کردید؟ او را می‌بخشیدید و حرف‌هایش را باور می‌کردید یا نه. جواب این سوال‌ها در طول داستان باعث می‌شود تجربه شما بالاتر رود و اگر در دنیای واقعی با چنین شرایطی رو به رو شدید، بتوانید سریع‌تر طرف مقابلتان را بشناسید و واکنش درست را نشان دهید. در این مطلب می‌توانید سایر روش‌ها برای بهبود بخشیدن خود و رابطه عاطفی‌تان را مطالعه کنید.

  1. خلاق شدن از طریق خواندن داستان عاشقانه
اگر چه در دنیای واقعی گاهی نتایج رمانتیک بودن به اندازه داستان‌ها خوب نیست؛ اما نمی‌توان انکار کرد که داستان‌های عاشقانه گاهی بعد رمانتیک شخصیت شما را فعال می‌کنند و به شما کارهایی را یاد می‌دهند که در راستای این بخش از شخصیت‌تان باشد. مثلا اگر در داستانی مرد شخصیت اصلی هر روز صبح برای همسرش یادداشت عاشقانه بگذارد، ناخودآگاه شما هم متوجه می‌شوید می‌توانید چنین رفتاری داشته باشید و برای فرد مورد علاقه‌تان یادداشت بگذارید یا وقتی در داستان دیگری زوجی جمله‌ای را به عنوان حرف رمز بین خودشان می‌گذارند؛ ممکن است شما هم یاد بگیرید و همین کار را انجام دهید. به همین دلیل اگر احساس می‌کنید ابعاد عاشقانه شخصیت‌تان نیاز به خلاقیت بیشتری دارد، کتاب‌های عاشقانه می‌توانند تا حدی این نیاز را برطرف کنند.
 
  1. پیدا کردن موارد مورد علاقه طرف مقابل
یکی از مواردی که خوب است به آن توجه داشته باشید، کراش طرف مقابلتان بر روی شخصیت‌های داستانی است. مثلا اغلب خانم‌ها به شخصیت آقای دارسی در کتاب عاشقانه غرور و تعصب علاقه دارند؛ اگر همسر شما هم این کتاب را به عنوان کتاب محبوبش معرفی کرده و یکی دو باری غیر مستقیم یا مستقیم به آقای دارسی اشاره کرده است، می‌توانید برای بیشتر نزدیک شدن به شناخت علایق عاشقانه او این کتاب را مطالعه کنید و دنیای ایده‌آل رمانتیک او را بیشتر بشناسید. در حقیقت بسیاری از کتاب‌های عاشقانه می‌توانند راهنمای شما برای شناخت اخلاقیات طرف مقابلتان باشد؛ همان طور که فیلم‌ها هم می‌توانند در این مسیر حرکت کنند. شما حتی می‌توانید کتاب عاشقانه‌تان را به فرد مورد علاقه‌تان هدیه دهید و او را در بخشی از رویاهایتان سهیم کنید.


 
  1. بالاتر رفتن سرعت گیرایی
 ممکن است آنقدر در زندگی روزمره‎‌تان غرق شده باشید که بعد از مدتی رادارهای دریافت سیگنال‌های عاشقانه‌تان خاموش شوند یا اینکه کلا فردی باشید که زیاد از حد سرتان به کار خودتان باشد و متوجه بعضی موارد در روابط اطرافتان نشوید. یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند با سرعت بیشتری روند اتفاقات را تحت نظر بگیرید و متوجه شوید، این است که در شرایط شبیه سازی شده قرار بگیرید و یکی از بهترین شرایط شبیه سازی شده کتاب است. با خواندن کتاب‌های عاشقانه بعد از مدتی به صورت ناخودآگاه دقت بیشتری روی ظرایف رفتاری اطرافیانتان خواهید داشت.

  1. پیدا کردن حرف مشترک با دیگران
بعضی از کتاب‌های عاشقانه روند رفتارهای رمانتیک مردم دنیا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و خواندنشان به نوعی ترند/Trend یا جریان تبدیل می‌شود. برای مثال در حال حاضر خواندن کتاب‌های جوجو مویز تقریبا در تمام کشورهای اهل کتابخوانی ترند شده است و همین مسئله هم باعث می‌شود آدم‌های کتابخوان حرف بیشتری برای گفتن به هم داشته باشند؛ حتی ممکن است بعد از مدتی فلان عبارت شخصیت لوییزا در «من پیش از تو» به یک عبارت رایج تبدیل شود که آدم‌ها به عنوان کد در روابط‌شان از آن استفاده می‌کنند. بنابراین اگر شما از این ترند جا بمانید، ممکن است در آینده متوجه بعضی اشاره‌ها نشوید؛ در حالی که دانستن‌شان به شما احساس در تماس بودن با جهان بیرون را خواهد داد.
کد مطلب : ۲۹۰۳۸۲
https://www.ibna.ir/vdcbwgb55rhb9fp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب