مجموعه شعر آیینی «ای مهربانتر از گل» سروده قاسم بدره، مجموعه رباعی‌ «اندوه من از خودم کهنسال‌تر است» از سیداکبر سلیمانی و گزیده داستان‌های کوتاه نویسندگان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «آستین بالا بزن» در حوزه هنری این استان رونمایی شدند.
حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از سه کتاب جدید خود رونمایی کرد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم به مشکلات حوزه هنری اشاره کرد و گفت: مهمترین مشکل این نهاد فرهنگی بحث فضای فیزیکی است هر چند معتقدیم فکر انسان‌ها، ایده‌ها و خلاقیت‌هاست که می‌تواند تحول‌آفرین باشد اما بحث ساختمان یک سری از ظرفیت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از ما می‌گیرد.

شریف اسلامی بیان کرد: با وجود اینکه ساختمان مستقل نداریم و در ساختمان‌هایی نیز که مستقر شده‌ایم فاقد فضای هنری از جمله سالن پلاتو، نمایش و گالری و ... هستند و مجبوریم از سالن‌های سایر ادارات استان برای اجرای برنامه‌ها کمک بگیریم، اما این مسئله گاهی برای ما مایه خیر و برکت شد و استراتژی خود را بر این مبنا تعریف کردیم که فاقد فضای فیزیکی هستیم و باید به سمت دیگری برویم به همین خاطر تلاش کرده‌ایم با تولید اثر و توزیع آن در بستر فیزیکال و فضای مجازی چراغ حوزه را به بهترین نحو ممکن روشن نگه داریم.

وی تصریح کرد: در سال 94 طبق کارنامه ارسالی تعداد آثار تولیدی ما از تعداد انگشتان دست کمتر بود اما بر اساس استراتژی که در سال 95 تعریف کردیم، در سال نخست به افزایش تولید آثار پرداختیم و در سال دوم کیفی‌سازی آثار تولیدی و پس از آن مسئله محوری را در تولیدات و برنامه‌ها مد نظر قرار دادیم و وارد مسائل استان کهگیلویه و بویراحمد شدیم تا هر تولید و برنامه‌ای به دنبا حل نسئله ای از مسائل استان باشد.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به برخی فعالیت‌های هنرمندان این مرکز در زمینه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: شتاب آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در این استان زیاد است و حوزه هنری وظیفه خود دانست که در این عرصه ورود کند. همچنین در بحث محرومیت استان نیز این مرکز با اجرای برنامه‌ها و تولیداتی در کمک به توسعه استان و محرومیت زدایی تلاش کرد.

اسلامی با اشاره به آثار رونمایی شده گفت: این آثار شامل 3 اثر مکتوب و 2 اثر نماهنگ از تولیدات حوزه هنری این مرکز در سال 1399 بودند که امروز رونمایی شدند.

وی افزود: کتاب مجموعه شعر آیینی «ای مهربانتر از گل» سروده قاسم بدره و مجموعه رباعی‌های سیداکبر سلیمانی تحت عنوان «اندوه من از خودم کهنسال‌تر است» از شاعران خوش قریحه و جوان استان و همچنین کتاب گزیده داستان‌های کوتاه نویسندگان استان با عنوان «آستین بالا بزن» که به کوشش واحد آفرینش‌های حوزه هنری استان گردآوری شده آثار مکتوبی هستند که در این مراسم رونمایی شدند.

اسلامی اضافه کرد: از دیگر آثار رونمایی شده در این مراسم یکی نماهنگ «درد زمستانی به کارگردانی سیدجواد‌ هادی اصل و آهنگسازی رضا سلیمانی و همچنین قطعه موسیقی «علمدار» هر دو اثر با موضوع شهید سردار حاج قاسم سلیمانی بودند.
کد مطلب : ۳۰۸۸۳۱
https://www.ibna.ir/vdcaeane649nwa1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی