کتاب «مهمان‌های ناخوانده» نوشته فریده فرجام با تصویرگری جودی فرمانفرماییان برای سی‌ویکمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.
«مهمان‌های ناخوانده»؛ اولین کتاب کانون به چاپ سی‌ویکم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این اثر اولین کتاب کودک در کانون است که نخستین بار در سال ۱۳۴۵ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و اکنون شمارگان آن در سی‌ویکمین چاپ به ۴۱۲ هزار نسخه رسیده است.
کتاب «مهمان‌های ناخوانده‌» بخشی از هویت و فرهنگ ایران است و تصویرگر آن نیز به بازتاب دقیق فرهنگ کشور ایران پرداخته است. کمک به کسانی که پناه می‌آورند، ترویج فرهنگ صلح، ارتباط بین نسلی و همزیستی مسالمت‌آمیز، برخی از مفاهیمی است که «مهمان‌های ناخوانده» به بازتاب آنها پرداخته است.

در بخشی از این کتاب خاطره‌انگیز که سال ۱۳۹۶ به عنوان میراث ناملموس به ثبت رسیده است، می‌خوانیم:
«پرهای مرغ به هم چسبیده بود، چشم‌هایش بی‌حال نگاه می‌کرد. پیرزن یک تکه پارچه پشت مرغ انداخت. مرغ هم کنار اتاق رفت، پابه‌پا کرد تا خشک شود. پیرزن چادر خیسش را از سرش برنداشته بود، که دوباره صدای در را شنید.»

کتاب «مهمان‌های ناخوانده» در چاپ سی‌ویکم برای گروه سنی بالای چهار سال (نوباوه) با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و بهای ۳۵ هزار تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
کد مطلب : ۳۳۹۰۲۶
https://www.ibna.ir/vdcauonei49new1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب