جلسه شورای هماهنگی بانک‌های کشور با حضور معاون بانک، بيمه و شركت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارائی مديران عامل بانک‌ها، معاون بانكی مركزی و محمدجواد جعفریان معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
جلسه شورای هماهنگی بانک‌های کشور در معاونت اسناد ملی برگزار شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جلسه شورای هماهنگی بانک‌های کشور با حضور معاون بانک، بیمه و شركت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارائی، مدیران عامل بانك‌های ملی، مسكن، سپه، صادرات، ملت، رفاه، تجارت، كشاورزی، توسعه تعاون، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانك، كارآفرینی امید، معاون بانكی بانك مركزی و محمدجواد جعفریان معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
 
سید عباس حسینی، معاون بانك، بیمه و شركت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افزایش همكاری‌های وزارت اقتصاد و مجموعه‌های تابعه طی ماه‌های اخیر با سازمان اسناد و كتابخانه ملی، در سخنان خود بر اهمیت مدیریت صحیح و اصولی اسناد و مدارك، تأثیر آن در ارتقاء عملكرد نظام بانكی و كاهش هزینه‌ها و لزوم همكاری هرچه بیشتر بانك ها با سازمان اسناد و كتابخانه ملی در اجرای قانون اسناد ملی ایران تاكید کرد.
 
محمدجواد جعفریان معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه به تشریح قانون اسناد ملی ایران و معرفی اعضا و جایگاه شورای اسناد ملی به عنوان مرجع فرا قوه‌ای و تصمیم­‌گیر در مدیریت اسناد و مدارك كشور پرداخت.
 
وی در ادامه درباره نحوه گردش كار و مدیریت اسناد و مدارك توسط سازمان در حوزه‌های تخصصی بررسی، ارزشیابی و تعیین تكلیف، تنظیم، توصیف و هوشمندسازی، ضدعفونی، مرمت و آسیب زدایی و دسترس پذیر كردن اسناد و پشتیبانی از نظام اداری كشور ازطریق ارائه اسناد و مدارك مورد نیاز توضیحاتی ارائه کرد.
 
معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همچنین بر اهمیت مدیریت و حفظ و نگهداری اصولی اسناد و مدارك تاكید كرد و ضمن معرفی نمونه‌هایی از ارزشمندترین اسناد و مدارك دریافتی توسط سازمان؛ به برنامه تحویل گسترده اسناد ازسوی مهم‌ترین و حساس‌ترین دستگاه‌های اداری كشور اشاره داشت و سیاست‌های سازمان درباره انتشار هدفمند اسناد و مدارك را برای پاسخگویی به نیازهای دستگاه‌ها، شرایط روز كشور و محققان و پژوهشگران، مهم ارزیابی کرد.
 
جعفریان ضمن تاكید بر توانمندی‌های سازمان در مدیریت اسناد و مدارك كشور، به عنوان دارنده لبه دانش در این حوزه تخصصی بر زمینه‌های همكاری بین سازمان و بانك‌ها در حوزه‌های مدیریت، ارزشیابی ، تعییین تكلیف سوابق راكد، تنظیم و توصیف تطبیقی، ایجاد اطلاعات افزوده و ارزشمند از اسناد و مدارك، استانداردسازی محیط‌های بایگانی و مراكز نگهداری اسناد و مدارك تاکید کرد.
 
وی همچنین استاندارد‌سازی سامانه‌های الكترونیكی تولید و نگهداری اسناد و مدارک، ضدعفونی، آسیب‌زدایی و مرمت اسناد و مدارک، جلب حمایت بانک‌ها به‌عنوان حامیان اسناد ملی ایران برای كمک به دریافت اسناد و مدارک تاریخی در دست افراد و خاندان‌ها و حفاظت و نگهداری اصولی از آن‌ها، استفاده كاركنان سازمان از امكانات رفاهی بانك‌ها و استفاده كاركنان بانك‌ها از اسناد و مدارك، كتاب و سایر منابع در اختیار سازمان را تشریح کرد.
 
در پایان این نشست، مدیران عامل حاضر در جلسه نیز نكات و سؤالات خود را پیرامون مباحث ارائه شده مطرح کردند و ضمن استقبال از آغاز همكاری در اجرای قانون اسناد ملی ایران، بر اهمیت آن و نیاز بانك ها به خدمات و توانمندی سازمان در این زمینه و ادامه همکاری تاكید كردند.
کد مطلب : ۳۳۳۲۳۹
https://www.ibna.ir/vdcaeeneo49neu1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402