با حضور استاندار خراسان رضوی انجام شد؛

ساختمان کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان داورزن افتتاح شد

آئین افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان داورزن با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.
ساختمان کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان داورزن افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، آئین افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان داورزن، با حضور یعقوب‌علی نظری، استاندار خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مهدی بهادری، سرپرست فرمانداری شهرستان داورزن و جمعی از معاونین استانداری و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان داورزن برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر نهادینه کردن عادت مطالعه در جامعه گفت: امروز کتابخانه‌ها به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی، دانشگاه‌های مردمی، آموزشگاه‌های غیررسمی و پایگاه‌های مردمی تنها به ارائه خدمات کتابخانه‌ای شامل امانت کتاب و سالن مطالعه بسنده نکرده‌اند و در تلاش هستند تا با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع فرهنگی کتاب محور، گامی موثر و مفید در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بردارند.

وی تصریح کرد: علیرغم برخی از فواید فضای مجازی در راستای دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر به منابع دانشی اما، هیچگاه نباید از این مسئله چشم پوشی کرد که کتاب جایگزینی ندارد چرا که این منبع مکتوب بر خلاف فضای مجازی از اعتبار و ارزشی دانشی و اطلاعاتی موثق و بالایی برخوردار است.

علی اکبر سبزیان با اشاره به افتتاح ساختمان کتابخانه ولیعصر(عج) داورزن، اظهار داشت: ساختمان پیشین این کتابخانه بصورت امانی در اختیار اداره کل کتابخانه‌های استان بود که پس از احداث ساختمان جدید، کتابخانه به این مکان نقل و مکان کرد. زمین ساختمان جدید کتابخانه توسط وارثین خیر محترم مرحوم ولی الله میر ابوطالب به مساحت 640 مترمربع به اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اهدا شد. 

وی افزود: ساختمان این کتابخانه به متراژ ۲۲۰ مترمربع ساخته شده و برای ساخت و تجهیز آن بیش از ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و کمک خیرین هزینه شده که تجهیز آن توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی انجام شده است. 

یادآور می‌شود؛ کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان داورزن با منابع مکتوب بالغ بر 15000 نسخه و بیش از 200 عضو در حال فعالیت است.
کد مطلب : ۳۲۲۵۲۹
https://www.ibna.ir/vdcauuneo49num1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب