از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

«ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر» منتشر شد

مسئول روابط عمومی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از انتشار کتاب «ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر» خبر داد.
«ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، افسانه بختیاری مسئول روابط عمومی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به انتشار کتاب «ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر» گفت: کتاب «ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر(مجموعه مقالات)» ترجمه و پژوهش ابراهیم دادجو در 400 صفحه، قطع رقعی و قیمت 115 هزار تومان ازسوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
 
وی بیان کرد: در عرصه «فلسفه علم معاصر» دو جریان قابل تشخیص است: یک جریان ضدذات‌گرایی و ضدواقع‌گرایی و دوم، جریان ذات‌گرایی و  واقع‌گرایی. جریان نخست از زمان بارکلی تا قبل از چهل سال اخیر یکه‌تاز میدان فلسفه و فلسفه علم بود. جریان دوم در چهل سال اخیر به ظهور رسیده و در تقابل با مابعدالطبیعه هیومی به توسعه و تقویت مابعدالطبیعه ذات گرایانه همت گماشته است.
 
مسئول روابط عمومی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ادامه داد: ایران معاصر از جریان دوم بی‌خبر است و همین بی‌خبری عمدتاً منشاء سیطره نسبی غیرذات‌گرایی و غیرواقع‌گرایی بر مجامع علمی است. این کتاب درصدد شناساندن جریان دوم است و نویسنده نشان می‌دهد که فلسفه اسلامی که در بنیاد خود واقع‌گرا است، به جریان دوم نیازمند است. 
 
بختیاری یادآور شد: کتاب «ذات‌گرایی جدید در فلسفه علم معاصر» به معرفی، تحلیل، نقد و بازسازی اجمالی جریان ذات‌گرایی جدید می‌پردازد و هدف این کتاب در وهله نخست، معرفی جریان چهل ساله اخیر ذات‌گرایی جدید و در وهله دوم، تحلیل، نقد و بازسازی اجمالی این جریان با تکیه بر واقع‌گرایی قوی فلسفه اسلامی است. 
کد مطلب : ۳۲۲۳۶۹
https://www.ibna.ir/vdcceiq1o2bqi18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران