پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای درگذشت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا؛

استاد فاطمی‌نیا نماد برجسته‌ای از یک عالِم ربّانی و متخلّق به اخلاق الهی بود

علیرضا مختارپور، در پیام تسلیت ارتحال آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا نوشت: «حضرت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا در تمامی دوران عمر با برکت خویش به عنوان نماد برجسته‌ای از عالِم ربّانی، متخلّق به اخلاق الهی، کتاب‌شناس برجسته، و دوستدار همة انسان‌ها و منادی وحدت میان ارواح تمامی بندگان خدا شناخته شد.»
استاد فاطمی‌نیا نماد برجسته‌ای از یک عالِم ربّانی و متخلّق به اخلاق الهی بود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،علیرضا مختارپور، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

«انّا لله و انّا الیه راجعون
دوچشم من چو جیحون شد زگریه                              
که آن گوهر در این دریا کجا شد؟

شاید یکی از بزرگ‌ترین خسران‌های نسل فعلی، رحلت اوتاد و ارکان معارف الهی است که یکی پس از دیگری، به دیار دوست مهاجرت می‌کنند و ما کوته‌دستان را با حسرت فقدان دستگیری و هدایت آن آسمانی‌مردان، در این جهان همه‌شور و همه‌شر، تنها می‌گذارند.

حضرت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا در تمامی دوران عمر با برکت خویش به عنوان نماد برجسته‌ای از عالِم ربّانی، متخلّق به اخلاق الهی، کتاب‌شناس برجسته، و دوستدار همة انسان‌ها و منادی وحدت میان ارواح تمامی بندگان خدا شناخته شد.

هیچ مجلس و محفل و گفتار و نوشتاری از ایشان دیده و شنیده نشد مگر آنکه سرشار بود از جاذبه معارف خداشناسی و ارجاع به آثار مکتوب عالمان و متفکران و شاعران و بزرگان علوم دینی.

همواره ناصح مشفق همه شنوندگان و بینندگان و مراجعان بود و ترجیع‌بند همة خدمات علمی و تبلیغی آن مرد الهی، دعوت به اغتنام فرصت و توصیه به بهره‌گیری از برکات انوار وجودی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام.

درگذشت آن الهی‌مرد عالم معرفت را به سوگ می‌نشینیم و در تحمل داغ هجران او به پروردگار مهربان که به جباریت بی‌کرانش، شکسته دلی‌ها را مرهم می‌نهد و جبران می‌کند پناه می‌بریم.»

و من الله التوفیق
علیرضا مختارپور
کد مطلب : ۳۲۱۸۰۸
https://www.ibna.ir/vdcjyvetouqe8oz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران