هیات داوران نهایی و منتقدان بخش‌های «بین‌الملل»، «آیینی‌سنتی» و «ملی» جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.
هیات داوران و منتقدان جشنواره قصه‌گویی معرفی شدند/ آغاز کار از ۲۵ آذر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اسامی هیات داوران نهایی و منتقدان بخش‌های «بین‌الملل»، «آیینی‌سنتی» و «ملی» بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد.

سارا قصیر، بازیگر، کارگردان و قصه‌گو لبنانی، گیتی خامنه، مجری و گوینده باسابقه برنامه‌های تلویزیونی کودک و منصور ضابطیان روزنامه‌نگار، کارگردان و تهیه‌کننده و مجری رادیو و تلویزیون داوری آثار بخش «بین‌الملل» را در روزهای ۲۵ و ۲۶ آذر ۱۴۰۰ انجام می‌دهند.

همچنین سعید حسام‌پور، رییس مرکز مطالعات ادبیات کودک و نوجوان دانشگاه شیراز و سعید مجیدی، مدرس صداسازی و فن‌بیان و مشاور علمی جشنواره، منتقدان این بخش هستند.

بر اساس این گزارش، محمدرضا یوسفی، نویسنده و نظریه‌پرداز ادبیات کودک و نوجوان، داوود فتحعلی‌بیگی پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون و مرشد مهدی چایانی، هنرمند و نقال پیشکسوت، آثار بخش «آیینی‌سنتی» را در روز ۲۷ آذر داوری می‌کنند و اردشیر صالح‌پور نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و مدرس تئاتر، بهاره جهاندوست، نقال، مجری و مدرس شاهنامه‌خوانی و علی خانجانی، نویسنده و صاحب‌نظر در عرصه قصه‌گویی، منتقدان این بخش هستند.

مریم سعادت، بازیگر، عروسک‌گردان و مجری، محمد مسلمی، کارگردان و بازیگر برنامه‌های تلویزیونی و مصطفی رحماندوست، نویسنده و شاعر کتاب‌های کودک ونوجوان، داوری آثار بخش «ملی» را در روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر برعهده دارند.

همچنین حامد زحمتکش، بازیگر و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان و سعید مجیدی، مدرس صداسازی و فن‌بیان به عنوان منتقد، این بخش را همراهی می‌کنند. 40 قصه‌گو در بخش «بین‌الملل»، ۱۱ قصه‌گو در بخش «آیینی‌سنتی» و ۲۶ قصه‌گو در بخش «ملی» داوری می‌شوند. همچنین چهار قصه‌گوی برگزیده به اجرای قصه‌های خود با زبان اشاره برای کودکان و نوجوانان ناشنوا  می‌پردازند.

بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی‌ دهریزی از ۲۵ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۳۱۵۶۲۲
https://www.ibna.ir/vdcgxn9wxak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران