هشتمین جلسه از سلسله وبینارهای فراملی «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با حضور حج‍ت الاسلام و المسلمین حیدر السهلانی، مدیر کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) نجف اشرف برگزار می شود.
وبینار«روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هشتمین جلسه از سلسله وبینارهای «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» با حضور حج‍ت الاسلام و المسلمین حیدر السهلانی، مدیر کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (علیه السلام) نجف اشرف، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی و منصور کوهی رستمی ،عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.
 
در این جلسه مدیر کتابخانه عمومی امیرالمؤمنین (ع) نجف اشرف به ارائه اطلاعاتی از کتابخانه‌های عمومی در عراق و شیوه مدیریت آن‌ها، تاریخچه کتابخانه عمومی امیرالمومنین (ع) نجف و ساختمان کتابخانه، موزه و همچنین منابع این کتابخانه سخن خواهد گفت. 

منابع  موجود در این کتابخانه به ویژه نسخ خطی و منابع الکترونیک و همچنین بحث درباره فعالیت کتابداران، کارکنان و شیوه سازماندهی منابع و کارکردها، خدمات و برنامه‌های آن کتابخانه از دیگر مباحث این وبینار خواهد بود. همچنین در این وبینار مهدی رمضانی، معاون توسعة کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد در خصوص تعامل بیشتر با کتابخانه‌های عمومی عراق سخنرانی خواهد کرد.

این گزارش می افزاید؛ علاقه‌مندان به حضور در این وبینار می‌توانند ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ از طریق صفحه اسکای روم دفتر پژوهش و آموزش نهاد به آدرس https://www.skyroom.online/ch/researchpl/webinar مراجعه کنند. همچنین این برنامه بصورت زنده از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد www.iranpl.ir، صفحه اینستاگرام نهاد @iranlibraries و صفحه آپارات نهاد www.aparat.com/iranpl پخش خواهد شد.
 
گفتنی است، سلسله وبینارهای «روایت‏‌هایی از ایده‌ها و الگوهای مدیریت کتابخانه‌های عمومی» به همت دفتر پژوهش نهاد و همکاری انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی و دبیری «منصور کوهی رستمی» رئیس هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

در این سلسله وبینارها اساتید، پژوهشگران، کتابداران و مدیران کتابخانه‌های عمومی از کشورهایی همچون ایرلند، سوئد، یونان، امریکا، افغانستان، کانادا حضور پیدا کرده‌اند و در مورد موضوعاتی مانند «جامعه خدمت گیرنده»، «توسعه خدمات کتابخانه‌های عمومی برای گروه‌های حاشیه‌ای»، «طراحی خدمات برای کتابخانه‌ها»، «جامعه اطلاعاتی و خدمات دیجیتال در کتابخانه‌های عمومی» و «چرا کتابخانه‌ها متفاوتند» به بحث و تبادل نظر پرداخته‌اند.
کد مطلب : ۳۱۲۳۶۶
https://www.ibna.ir/vdciqrapqt1azp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب