با همکاری رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی:

شماره‌های ۵۷ و ۵۸ فصلنامه «ایران‌نامه» در قزاقستان منتشر شد

رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در قزاقستان، شماره‌های ۵۷ و ۵۸ فصلنامه روسی‌زبان «ایران‌نامه» را با مطالبی در زمینه تاریخ و ادبیات ایران منتشر کرد.
شماره‌های ۵۷ و ۵۸ فصلنامه «ایران‌نامه» در قزاقستان منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این شماره‌های جدید مقالاتی با عناوین «دیدگاه دکتر دینانی درباره خیام»، «فلسفه طبیعی ناصرخسرو از دکتر فورباشایف عضو هیات علمی آکادمی ملی علوم تاجیکستان»، «سنت مشائی شرقی و نظریه منطقی - فلسفی ابن سینا: رابطه منطق» و «روانشناسی و زبان شناسی از دکتر جانبابایف عضو مرکز ابن سینا شناسی انستیتو فلسفه آکادمی ملی علوم تاجیکستان» آمده است.

در بخشی دیگر، «فلسفه آزاد اندیشی از کیشوار اصغردایف کارشناس ارشد علمی مرکز ابن سینا شناسی انستیتوی فلسفه آکادمی ملی علوم تاجیکستان»، «نقش اسطوره‌ای و عملکرد پرندگان در شاهنامه از وحیده احمدی عضو انستیتو فلسفه و علوم سیاسی آکادمی ملی علوم تاجیکستان»، «دین در آثار سهراب سپهری از شوعلییوا نرگز عضو آکادمی بین‌المللی اسلامی ازبکستان» آورده شده است.

براساس این گزارش؛ این نشریه که با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در قزاقستان و با تلاش صفر عبداله منتشر می‌شود، مخاطبان بسیاری در آسیای مرکزی و قفقاز دارد و منبع ارزشمندی است برای کسانی که در زمینه فرهنگ و تمدن ایرانی مطالعه و پژوهش می‌کند.
کد مطلب : ۳۱۲۲۳۰
https://www.ibna.ir/vdcipraput1azr2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
مردی که نادر بود
پرونده ویژه بزرگداشت فردوسی