کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی خبر داد؛

حل مشکل کاغذ در هیات دولت و برقراری تعرفه‏‌های فرهنگی برای ناشران

1 تير 1400 ساعت 15:10

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی از دو اقدام جدید دولت برای حوزه نشر خبر داد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصمیمات جدید دولت برای حوزه نشر گفت: همزمان با میلاد امام هشتم‌(ع) دو اتفاق خوب هم برای اهالی نشر رقم خورد. خبر اول مربوط به حل مشکل کاغذ در سال جاری است که در پی مساعدت رئیس‎ جمهور و هیات محترم دولت صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: خبر دوم نیز مربوط به برقراری تعرفه‌های فرهنگی برای دفاتر نشر و کتابفروشی‎‌های کشور در امور مربوط به تعرفه‌های آب، برق، گاز، خدمات پستی و همچنین صدور پروانه ساختمان است. این اقدام پس از سال‌ها گفت‎‌و‌گو و پیگیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیات دولت به تصویب رسید.
 
علیرضا اسماعیلی همچنین نظر به برخی پیشنهادها در خصوص ارایه تسهیلات تحفه به ناشران در پی شرایط کرونا گفت: مبالغ تصویب شده برای ناشران بین 50 تا 250 میلیون تومان بود که رقم این تسهیلات پس از بررسی پرونده‎‌های درخواست ناشران در کمیته‌‏ای متشکل از اعضای صنف نشر و معاونت فرهنگی برای ناشران مقرر شد.
 
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی تاکید کرد: از این رو برای هیچ ناشری فراتر از این سقف در نظر گرفته نشد و این تسهیلات براساس ملاک‏‌های مشخص مانند میزان تولید کتاب و یا کیفیت آثار تولیدی در کمیته‌ای متشکل از نمایندگان صنف و معاونت امور فرهنگی تعیین شد.
 
علیرضا اسماعیلی خاطر نشان کرد: امیدوارم با تدابیر در نظر گرفته شده و همکاری نهادهای حاکمیتی و بخش‎ خصوصی بر همین مبنا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر نشر کتاب و کتابخوانی در کشور باشیم.
 


کد مطلب: 307675

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/307675/حل-مشکل-کاغذ-هیات-دولت-برقراری-تعرفه-های-فرهنگی-ناشران

ایبنا
  https://www.ibna.ir