مدیرعامل خانه کتاب در دیدار با مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان کرد:

تجهیز کتابخانه تخصصی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سوی خانه کتاب

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در دیدار با علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر تجهیز و تامین کتابخانه تخصصی این موزه از سوی موسسه خانه کتاب تاکید کرد.
تجهیز کتابخانه تخصصی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سوی خانه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب، دوشنبه‌(27 فروردین‌ماه) با علی‌اصغر جعفری؛ مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ساسان والی‌زاده؛ معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دیدار و درباره همکاری‌های مشترک گفت‌و‌گو کردند.

حسینی پور در این دیدار  ضمن تاکید بر اینکه همه ما بر سر سفره انقلاب نشسته‌ایم و در مقابل آن مسئولیت داریم، گفت: برای انجام فعالیت‌های مرتبط با حوزه دفاع مقدس باید همه نهادهای مرتبط باهم هم‌افزایی کنند تا از انجام فعالیت‌های تکراری اجتناب شود.
 
وی افزود: آثار حضور اهالی قلم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خصوص در بخش کودک و نوجوان در آینده در نوشته‌ها و قلم آنها دیده می‌شود. برای تحقق این هدف می‌توانیم جلسات نقد، بررسی، معرفی و رونمایی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس را با حضور نویسندگان، مترجمان، ناشران و... در موسسه خانه کتاب و حتی در موزه برگزار کنیم.
 
مدیر‌عامل خانه کتاب تجهیز و تامین کتابخانه تخصصی موزه انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه‌های موسسه خانه کتاب عنوان کرد و بیان کرد: خانه کتاب می‌تواند کتاب‌هایی که به مناسبت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی مانند جایزه کتاب سال و... برای خانه کتاب ارسال می‌شوند بعد از بررسی‌های لازم  در اختیار کتابخانه موزه انقلاب اسلامی  قرار دهد.
 
حسینی‌پور به اهمیت ترجمه کتاب اشاره کرد و گفت: در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح «گرنت» از کتاب‌های ایرانی که به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند حمایت می‌کند. بنابراین موزه انقلاب اسلامی می‌تواند کتاب‌های شاخص و مناسب با فرهنگ‌های کشور‌های دیگر را برای ترجمه مهیا کند.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب ادامه داد: در خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به‌عنوان تنها خبرگزاری تخصصی حوزه کتاب، بخشی به اخبار حوزه دفاع مقدس اختصاص پیدا کرده است و موزه انقلاب اسلامی می‌تواند از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی فعالیت‌های کتابی خود استفاده کند.
 
در ادامه این دیدار، جعفری با تاکید بر اینکه موسسه خانه کتاب نقطه اتکای همه مجموعه‌های مرتبط با کتاب است به فعالیت‌های موزه انقلاب  اسلامی اشاره کرد و گفت: مجموعه عظیم از فعالیت‌های مرتبط با حوزه نشر و کتاب و کتابخوانی در موزه برگزار می‌شود؛ به‌عنوان نمونه از پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری در حوزه دفاع مقدس حمایت می‌کنیم. کتابخانه موزه یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های تخصصی در حوزه دفاع مقدس است و بالغ بر 22 هزار جلد کتاب در آن نگهداری می‌شود. قرار است به مناسبت هفته دفاع مقدس از کتابخانه دیجیتال موزه  نیز رونمایی کنیم.
 
در ادامه این دیدار، علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ساسان والی زاده، معاون فرهنگی هنری این مجموعه، از مرکز کتاب‌پژوهی ایران، خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و دیگر بخش‌های خانه کتاب بازدید و از نزدیک با فعالیت این مجموعه آشنا شدند.
کد مطلب : ۲۵۹۷۸۸
https://www.ibna.ir/vdcg7y9x7ak9nu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401