شهردار تهران، صبح امروز (25 بهمن‌ماه) در جریان بازدید از بخش‌های مختلف پروژه شهر آفتاب، از تکمیل فاز اول این پروژه تا اردیبهشت‌ماه سال 95 و تأمین دسترسی‌های لازم با هدف تردد وسایل حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی به نمایشگاه شهر آفتاب خبر داد.
شهر آفتاب اردیبهشت 95 به بهره‌برداری می‌رسد/ شهردار تهران از مکان جدید نمایشگاه کتاب بازدید کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدباقر قالیباف صبح امروز (25 بهمن‌ماه) به همراه قائم‌مقام و جمعی از معاونان شهرداری، مدیران شهری و مسئولان پروژه شهر آفتاب به بازدید از بخش‌های مختلف این پروژه پرداخت.

وی در جریان این بازدید، ضمن حضور در میدان اصلی و گذرهای پیاده‌راه، از تالار 100 ستون و فضاهای مسقف محل برگزاری نمایشگاه کتاب بازدید کرد و در جریان روند آماده‌سازی فضاهای عمومی با هدف برپایی چادرهای نمایشگاهی قرار گرفت.

قالیباف در ادامه این بازدید از محل‌های در نظر گرفته شده برای تأمین پارکینگ اتوبوس‌ها و خودروهای سواری بازدید کرد و دسترسی‌های مورد نیاز برای عبور و مرور وسایل حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی را ارزیابی کرد.

تأمین گذرگاه‌ها و خیابان‌های مورد نظر برای تردد وسایل نقلیه، تکمیل رمپ و لوپ‌های مورد نیاز برای اتصال نمایشگاه شهر آفتاب به شبکه بزرگراهی و آماده‌سازی ایستگاه متروی شهر آفتاب از دیگر مواردی بود که در جریان این بازدید مورد تأکید شهردار تهران قرار گرفت.

قالیباف همچنین در جلسه مشترک با معاونان شهردار، جمعی از مدیران شهری و مسئولان پروژه شهرآفتاب به صورت مستقیم در جریان روند تکمیل فاز نخست این پروژه قرار گرفت.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده در این نشست، عملیات نازک‌کاری ایستگاه مترو شهرآفتاب در حال انجام است و این ایستگاه همزمان با نصب تجهیزات مورد نیاز در موعد مقرر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

استقرار خودروهای برقی برای تردد سالمندان و معلولان، برپایی چادرهای ویژه نمایشگاهی با هدف تأمین فضای مورد نیاز برای برپایی نمایشگاه کتاب، احیای فضای سبز و محیط‌های پیرامونی نمایشگاه شهر آفتاب، نصب پایه‌های پرچم جمهوری اسلامی ایران و برگزاری جشنواره‌ها و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری از دیگر مواردی بود که در این جلسه بررسی شد.

مقرر شد ضمن آماده‌سازی تقویم نمایشگاهی شهر آفتاب در سال 95، پیگیری‌های لازم با هدف انتقال هر چه سریع‌تر جایگاه عوارضی اتوبان تهران ـ قم صورت گرفته و نسبت به تأمین انرژی مورد نیاز نمایشگاه شهر آفتاب از طریق انرژی‌های پاک اقدام شود.

شهردار تهران همچنین طی سخنانی در این جلسه با تأکید بر این‌که فاز نخست پروژه شهر آفتاب در اردیبهشت ماه سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: در کنار برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب، جشن‌های رجبیه و شعبانیه نیز سال آینده در مجموعه شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

وی بر ضرورت برقراری امکانات و ظرفیت‌های تفریحی در کنار تسهیلات مورد نیاز شهروندان تأکید کرد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، امکانات مورد نیاز برای حمل و نقل مجموعه شهر آفتاب و همچنین سرویس‌های خدمات شهری مورد نیاز شهروندان تکمیل خواهد شد.

پیگیری مسائل مربوط به مدیریت بحران و تأمین ایمنی برگزاری نمایشگاه، تکمیل شبکه مخابراتی و فیبرهای نوری داخلی مجموعه شهر آفتاب و تکمیل پایانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تأکید قالیباف قرار گرفت.
کد مطلب : ۲۳۳۳۰۶
https://www.ibna.ir/vdce7x8wpjh8xxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب تهران ـ 1400
تاثیر فعالیت فروشگاه کتاب آنلاین بر چرخه نشر
پرونده ویژه تحول در صنعت نشر