کتاب «سنگ سرنوشت» در شهرستان ابهر رونمایی و نشان درجه دو هنری به سعید بداغی نویسنده این اثر اهدا شد.
اعطای نشان درجه دو هنری به نویسنده ابهری
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، مراسم رونمایی از کتاب «سنگ سرنوشت» در شهرستان ابهر برگزار شد.

این کتاب نوشته سعید بداغی از نویسندگان پیشکسوت ابهری و محتوای آن شامل داستان‌های کوتاهی است که گاه با نکته‌های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی همراه است و به فراخور محتوای متون، اشعار فارسی و ترکی با گویش ابهری داستان‌ها را همراهی می‌کند.

«سنگ سرنوشت» پنجمین کتاب سعید بداغی است و وی پیش از این چهار کتاب با عناوین یادماندگار، کهن یادگار، در سوگ نارون و پرواز بی‌بازگشت به چاپ رسانده است.

در راستای بزرگداشت این نویسنده ابهری، مراسم رونمایی از کتاب «سنگ سرنوشت» برگزار و با حضور مسئولان و پیشکسوتان فرهنگ و ادب، به پاس ۶ دهه فعالیت فرهنگی و هنری، درجه ۲ هنری به سعید بداغی، شاعر ابهری اعطا شد.

سعید بداغی نویسنده این کتاب در این مراسم گفت: سنگ سرنوشت داستان‌های مستند و کوتاهی که گویای فرهنگ شهر همراه با تلخی و شیرینی زندگی است که به نگارش درآمده است.

وی با اشاره به نقش نویسندگان بومی در شکل‌گیری فرهنگ بومی منطقه بیان کرد: اگر قلم و نویسندگی نبود، بشر نمی‌توانست با علامات و راز و رمزها آنچه که در ذهن خود می‌گذرد را بر رخسار کاغذ نقش بندد که همین امر نیز رمز ماندگاری اندیشه‌های گذشتگان به ویژه گفتارهای ارزنده انبیا و اولیا الهی است.

این نویسنده ضمن تأکید بر حمایت از نویسندگان در راستای چاپ آثار خود افزود: ظرفیت‌های بسیار زیادی در شهرستان ابهر داریم که از جمله آنها اهالی قلم هستند و می‌توانند در ارتقاء وضعیت شهرستان موثر باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در این مراسم گفت: استان زنجان دارای مفاخر بسیاری است که در حوزه‌های مختلف فعال هستند.

محمدربیع احمدخانی با اشاره به افزایش اعضای صندوق اعتباری هنرمندان در استان تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی و سختی که هنرمندان با آن مواجه شده‌اند، پوشش حمایتی گسترده‌ای در نظر گرفتیم تا از هنرمندان استان حمایت لازم صورت گیرد.

وی همچنین از فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر در شهرستان خبر داد و گفت: حضور و فعالیت ارزشمند هنرمندان در معیار ملی و بین‌المللی، شهرستان ابهر را در موقعیت ممتازی قرار داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان سعید بداغی نویسنده ابهری را یکی از مفاخر شهرستان ابهر عنوان کرد و افزود: در میان بزرگان فرهنگی و هنری این دیا، بدون تردید استاد سعید بداغی یکی از چهره‌هایی است که جایگاه ویژه‌ای نسبت به باقی بزرگواران دارد.

وی افزود: فعالیت مستمر و خالصانه این نویسنده ابهری در قالب یک کنشگر فرهنگی و ادبی و سال‌ها تحصیل و تدریس در کنار خصوصیاتی چون فروتنی و خضوع، دوری از منصب و عنوان و تلاش وی را به نماد فرهنگی این دیار تبدیل کرده است.
کد مطلب : ۳۱۰۲۸۸
https://www.ibna.ir/vdcjoyetouqev8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب