کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

داستان‌هایی از «پیامبر رحمت» به دست نوجوانان رسید

23 خرداد 1398 ساعت 11:27

مجموعه داستان «پیامبر رحمت» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی برای کودکان و نوجوانان منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه «پیامبر رحمت» شامل داستان‌های برگزیده جشنواره خاتم است که از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
 
این کتاب شامل سه داستان «پیامبر رحمت»، «تنها کلمه» و «یک سطل شیر شتر» است که به قلم دنیا احمد بابوری، معصومه علیزاده صدقیانی و سپیده شیخلو نوشته شده.
 
این داستان‌ها که از سوی سمانه شریفی تصویرگری شده‌اند، با موضوع حضرت محمد (ص) نوشته شده‌اند و تلاش می‌کنند مخاطب را با گوشه‌های از زندگی و شخصیت پیامبر اسلام (ص) آشنا کنند.
 
در بخشی از داستان «تنها کلمه» می‌خوانیم: «به دیوار کاهگلی کنارم تکیه دادم. در همان لحظه زنی از راه رسید. نیم نگاهی به من کرد و گفت: بانویم سخت‌پسند است اما تو دایه خوبی می‌شوی. با من بیا. زن دیگری نیز به دنبال ما می‌آمد. جلوتر دوید و گفت: به بانویتان بگویید مرا انتخاب کند. فرزندانم نان شب ندارند و با گرسنگی می‌خوابند. بعد با پشت دستش اشک‌های جاری شده‌اش را پاک کرد. دلم به حالش سوخت. به در خانه که رسیدیم، برگشتم. زنانی دور هم جمع شده بودند و گره پشم‌ها را باز می‌کردند. نزدیک شدم و گفتم: می‌شود کاسه‌ای آب به من بدهید؟ زنی بلند شد و گفت: حتما. کاسه آب را در دستم گرفته بودم که جمیل را دیدم. رم کرده بود. حارث به دنبال او می‌دوید. کاسه را زمین انداختم و به دنبال جمیل دویدم.»
 
مجموعه داستان «پیامبر رحمت» با شمارگان هزار نسخه و قیمت 12 هزار تومان منتشر شده است.
 


کد مطلب: 276734

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/book/276734/داستان-هایی-پیامبر-رحمت-دست-نوجوانان-رسید

ایبنا
  https://www.ibna.ir