شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
اقدامات کتاب‌محور رسانه ملی بی‌سابقه است/ ایجاد تحریریه تخصصی برای معرفی کتاب

رئیس سازمان صدا و سیما، اقدامات چند سال اخیر سازمان صدا و سیما در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی را بی‌سابقه توصیف کرد و اختصاص تحریریه تخصصی برای معرفی کتاب را مصداق این عملکرد دانست.

پیمان جبلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره برنامه‌های سازمان صدا و سیما به‌مناسبت هفته کتاب بیان کرد: اقدامات کتاب‌محور صدا و سیما در چند سال اخیر نسبت به دوره‌های گذشته بی‌سابقه است؛ ازجمله این اقدامات می‌توان به اختصاص تحریریه تخصصی برای معرفی کتاب و برگزاری پویش‌های کتاب و انعکاس خبری رویدادهای سالانه کتاب به‌ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین عدد و رقم‌هایی که در معرفی کتاب و حجم برنامه‌های تولیدی اشاره کرد؛ بنابراین متناسب با هفته کتاب که دوره سی‌ویکم آن را سپری می‌کنیم برنامه‌های متنوعی تولید شده است.

وی درباره رویکردها در تولید برنامه‌های کتاب‌محور صدا و سیما ازجمله برنامه‌های گفت‌وگومحور در پاسخ‌گویی به نیاز قشرهای مختلف به‌ویژه کودکان افزود: درست است که قالب برنامه‌سازی در حوزه کتاب، گفت‌وگومحور است اما تولید برنامه با هدف اطلاع‌رسانی در قالب پویش‌های کتابخوانی در قالب برنامه‌های کوتاه و جذاب به‌تازگی افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان صدا و سیما ادامه داد: در پویش‌های مختلفی که برای معرفی کتاب در سازمان برگزار می‌شود، از قالب‌های پویانمایی، اطلاعات‌نگاری و دیگر قالب‌ها استفاده می‌شود. در مجموع از موضوع کتاب باید در قالب‌های روان، جذاب و عامه‌فهم استفاده شود به‌ویژه برای قشر کودک و نوجوان.

به گزارش ایبنا؛ سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «آینده خواندنی است» تا ۳۰ آبان‌ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها