یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
ایستگاه جشنواره کتابخوانی رضوی به ورزشگاه‌های شهرستان حاجی آباد رسید

هرمزگان- به مناسبت دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، ایستگاه جشنواره کتابخوانی رضوی و نمایشگاه کتاب در استادیوم ورزشی شهرستان حاجی آباد برپا شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از برپایی ایستگاه جشنواره کتابخوانی رضوی و نمایشگاه کتاب رضوی در تنها سالن ورزشی شهرستان حاجی آباد خبر داد و گفت: این پنجمین ایستگاه جشنواره کتابخوانی رضوی در زمان برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره در شهرستان است.

صفورا سلیم پور افزود: این اقدام به شناساندن جشنواره به مردم شریف شهرستان و مشارکت آنان کمک بسزایی کرده است و به همین دلیل افزایش تنوع اقشار شرکت کننده در این دوره ملموس است.

 وی اضافه کرد: در این ایستگاه فرهنگی و ادبی، نمایشگاهی از کتاب‌های دوازدهمین دوره جشنواره رضوی برپا شد و ورزشکاران در بخش نقاشی و پرسش‌های چهارگزینه ای جشنواره شرکت کردند.

این مروج کتاب ادامه داد: کتاب از ارزشمندترین عناصر فرهنگی به شمار می‌رود و نقش مهمی در آگاهی و ارتقای فرهنگ یک کشور دارد. به همین دلیل یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است و برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یک برنامه ریزی صحیح و منطقی ضروری است.

این نویسنده هرمزگانی ابراز داشت: کتابخوانی باید با ارائه راهکارهای درست، در جامعه اجرایی شود و در این میان جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه اطهار به ویژه هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی ابن موسی الرضا(ع) از اهمیت بسزایی برخوردار است و بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف والا خواهد بود.

این برنامه شنبه شب ۲۵ شهریورماه  با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس اداره ورزش و جوانان، ورزشکاران و روسای هیئت تکواندو و کاراته حاجی‌آباد در تنها مجموعه ورزشی سرپوشیده شهرستان برگزار شد.

 ایستگاه جشنواره کتابخوانی رضوی در حاجی آباد پیش از این در محل جشن میلاد امام رضا، یادمان شهدای حاجی آباد، جشن شب عید غدیر و موکب روز عید غدیر برگزار شده بود.

شهرستان حاجی آباد در فاصله ۱۶۵ کیلومتری شمال بندرعباس در جنوب ایران قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها