شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
نودوپنجمین نشست کتابخانه مرجع کانون برگزار می‌شود

نودوپنجمین نشست کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری با موضوع «الگوی ارتباطی والدین و فرزندان و نقش ادبیات کودکان در بهبود این ارتباط» دوشنبه (۲۶ تیر) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشست منصور ساعی، استاد علوم ارتباطات، پژوهشگر و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و محبوبه نجف‌خانی، مترجم نام‌آشنایِ کتاب‌های کودکان و نوجوانان حضور خواهند داشت.

زندگی برای انسان از طریق تعامل و ارتباط امکان‌پذیر می‌شود. خانواده نخستین نهاد اجتماعی است که در آن، فرزندان نوع و کیفیت ارتباطات میان‌فردی و کنش ارتباطی را از طریق تعامل با والدین خود تجربه می‏‌کنند. الگوهای ارتباطی والدین با فرزندان می‌تواند پیش‌بینی‌کننده سبک هویتی کودکان و نوجوانان در آینده نیز باشد.

بر اساس پژوهش‌های صورت‌گرفته، در زمانه حاضر، الگوی ارتباطات کلامی والدین و فرزندان، متأسفانه کمتر گفت‌وشنودی و «مشارکتی» و بیشتر «جدلی و مناظره‌ای» شده است. آیا کاهش تسامح میان والدین و فرزندان و دگرگون‌شدن ارتباط میان آنها، پیامد تغییرها در دنیای جدید است؟ به‌راستی موانع و بازدارنده‌های گفت‌وگوی بین نسلی در خانواده‌ها چیست و در این میان ادبیات کودکان (تألیف و ترجمه) چه نقشی در بهبود این ارتباط دارد؟

نشست «الگوی ارتباطی والدین و فرزندان و نقش ادبیات کودکان در بهبود این ارتباط» دوشنبه (۲۶ تیر)  ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه در کتابخانه مرجع کانون به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، مجتمع شهید ملک شامران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به حضور در این نشست از طریق فضای مجازی نیز می‌توانند در اسکای روم به نشانی Livekpf.ir/ch/lib با گزینه مهمان وارد شوند.

همچنین این نشست به صورت زنده در نرم‌افزار شاد (کانال کانون) پخش می‌شود. شرکت‌کنندگان در نرم‌افزار شاد می‌توانند پرسش‌های خود را در زمان برگزاری نشست با آیدی kanoon.lib مطرح کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها