یکشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
هنرمندان بنیاد روایت فتح این اقدام را محکوم کردند

در پی اقدام هتاکانه به ساحت مقدس قرآن کریم، هنرمندان مجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در پی اقدام هتاکانه به ساحت مقدس قرآن کریم، هنرمندان مجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله النور
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿۸﴾مى‏‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گرچه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد (صف ۸)
 
قرآن نازله‌ آسمانی است و معجزه‌ آخرین رسول رحمت، امین وحی، پیامبر اسلام، صلوات‌الله‌علیه، که آویختن به آن و شناخت عمق آن، تنها راه نجات بشر از ورطه جاهلیت مدرن است.

بار دیگر اقدام نابخردانه‌ معدود انسان‌های کوردل و جاهل که نمایندگان و پیش‌تازان این جاهلیت‌اند، در قرآن‌سوزی و اهانت به ساحت قدس کتاب الهی، دل فطرت‌های بیدار و انسان‌های آزاده را پرخون کرد و قلب بندگان سلیم خداوند متعال را فشرد. 
آن کوردلان چه می‌دانند که اهانت به قرآن کریم، اهانت به همه ارزش‌های انسانی است؟ اهانت به همه خوبی‌ها و مطلوبات بشر است. اهانت به اخلاق حسنه است که میراث همه‌ انبیاء عظام و اولیاء الهی است.

آن‌ها منادی کینه و دشمنی و جنگ و خصومت در میان نوع بشر هستند. هم‌چنان که سردمداران خبیثشان، مکارانه دنیا را به این سو سوق می‌دهند. 
این اقدام شیطانی بازتابی از اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی است که سال‌های سال است جنود جهل، در بین مردم جهان ترویج کرده و جز نمود ضعفِ منطق و برهان، فقر فکری و مواجهه‌ مزورانه و ناجوان‌مردانه با تفکر ناب و انسان‌‎ساز اسلام معنای دیگری ندارد.

آن‌ها با این نظام تبلیغاتی که ساخته‌اند از مواجهه مستقیم، علمی و عالمانه با اسلام می‌گریزند ازآن‌رو که خوب می‌دانند در برابر این تفکر، یارای ایستادن ندارند. 
این‌گونه رفتارهای کینه‌توزانه که هرازچند سالی تکرار می‌شود، نشان می‌دهد خشم و نگرانی مستکبران از فراگیریِ بیش از پیش اسلام در بین مردم آزادی‌خواه جهان و جاذبه قرآن که از پرآوازه‌ترین کتاب‌های دنیاست و روزبه‌روز بر علاقه‌مندانش افزوده می‌شود، دیگر قابل پنهان‌کاری نیست. چنین اقدامات منزجرکننده‌ای به خلاف خوش‌خیالی مرتکبان و حامیانش به بیداری بیش‌تر انسان‌ها، و وحدت بیش از پیش مسلمانان منجر خواهد شد و هرگز زخمی به ارزش‌های بی‌نظیر این سراج منیر نخواهد زد.

هنرمندان مجموعه‌ فرهنگی روایت فتح، به عنوان سربازان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی که مفتخر به خدمت‌گزاری این کتاب مقدس هستند، آن اقدام شنیع را محکوم کرده و بر اتحاد و پیوستگی هرچه بیش‌تر زیر سایه‌ی قرآن کریم و بسط تعالیم الهی آن تأکید می‌ورزند و از دولت و حاکمیت کشور سوئد انتظار دارند تا برخود قاطع و بازدارنده‌ای با عاملان این اقدام داشته باشند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها