پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
پویش «به عشق علی، کتاب عیدی بدیم» برگزار می‌شود

پویش «به عشق علی، کتاب عیدی بدیم» از سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) حضرت زهرا(س) تا عید غدیر توسط انتشارات کتاب جمکران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این‌پویش علاوه بر ترویج فرهنگ هدیه و انفاق در روز غدیر که در روایات معصومین(ع) به آن تأکید شده است، از نذر کتاب به عنوان بهترین عیدی در این ایام فرخنده یاد می‌شود. همچنین تعدادی از آثار انتشارات کتاب جمکران با موضوع امیرالمؤمنین علیه السلام و غدیر، در قالب‌های متنوع و متناسب با سنین مختلف و با تخفیف به مخاطبین این پویش برای کودکان و نوجوانان، علاقه مندان به رمان و داستان، کتاب‌های پژوهشی، نهج البلاغه خوانی معرفی و ارائه می‌شود.

آثار معرفش شده در این پویش را در ادامه می‌خوانید:

- برای عیدی به زوج‌های جوان: کتاب «فاطمه علی است»؛ داستان‌هایی کوتاه از بلندای سبک زندگی حضرت صدیقه طاهره (س) و امیرمؤمنان علی (ع)
- برای عیدی به عاشقان فضائل حضرت علی (ع): کتاب «مسیح اسلام»؛ خرده روایت‌های داستانی از فضائل امام علی (ع) در منابع اهل سنت

- برای عیدی به کودکان و نوجوانان: کتاب «زیباترین عید، زیباترین جشن»؛ روایت حضور گروهی از بچه‌ها در جشن‌های عید غدیر
- برای عیدی به نوجوانان عاشق کتاب‌های کمیک: کتاب «نبرد خندق»؛ ماجرای جنگ خندق و رشادت‌های حضرت علی (ع) در قالب کمیک

- برای عیدی به علاقه مندان به رُمان و داستان: «کتاب مخفی»: روایتگر سفری مخفیانه، برای رساندن یک کتاب از مدینه به ایران
- برای عیدی به دوستداران رُمان تاریخی: کتاب «دشنام»؛ رمانی پرماجرا و تاریخی با موضوع صب به حضرت علی (ع) به دستور معاویه

- برای عیدی به نهج البلاغه خوان‌ها: مجموعه ۵ جلدی «بر شانه‌های اقیانوس»؛ ترجمه و شرحی ادیبانه بر سخنان آسمانی علی بن ابیطالب (ع)
- برای عیدی به اهالی علم و استدلال: کتاب «دفاع از حریم امامت و ولایت»؛ تلخیص کتاب ارزشمند «شب های پیشاور» نوشته سلطان الواعظین شیرازی

- برای عیدی به نوجوانانی که می‌خواهند با واقعه غدیر آشنا شوند: کتاب «تاریخ تشنه غدیر»: نقل مفاهیم و ماجرای واقعه غدیر با زبان ساده برای برای نوجوانان.

علاقه‌مندان به شرکت در این پویش می‌توانند برای دریافت محتوای آن و آشنایی با کتاب‌ها به پایگاه اینترنتی انتشارات کتاب جمکران مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها