سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۶
شوخی با 20 سالگی در آخرین نشست فصلی دوشنبه‌های شعرخوانی

فصل اول نشست‌های هفتگی شعرخوانی خانه شعر و ادبیات با حضور قابل توجه مشارکت‌کنندگان حوزه شعر و شوخی شاعر جوان 20 ساله با این سن به پایان رسید تا فصل دوم این نشست‌ها از تیرماه آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شعرهایی که توسط شاعران در نهمین جلسه نشست «دوشنبه‌های شعر» خوانده شد با استقبال بسیاری روبه‌رو شد از جمله شعر سعید پژمان، شاعر 20 ساله جوانی که با سنش شوخی کرد و خواند: «آمد به این دیار غم از 20 سالگی/ من پا به سن گذاشتم از 20 سالگی».

غلامرضا طریقی، شاعر و نویسنده که مدیریت نشست‌های «دوشنبه‌های شعر» را به عهده دارد، درباره استعدادهای آینده شعری مشارکت‌کنندگان در این نشست‌ها بیان کرد: با وجود آنکه در فصل بهار با تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان روبه‌رو بودیم و حتی فصل امتحان دانشجویان و دانش‌آموزان بود اما موفق به برگزاری 9 نشست شدیم که شعرهای بسیاری از دوستان جوان شاعر قابل تحسین است. اگر نشست‌های دوشنبه‌های شعرخوانی با همین روند ادامه پیدا کند شاهد معرفی 20 شاعر تازه نفس خوب به دنیای شعر امروز خواهیم بود، به همین دلیل به ادامه این برنامه خوشبین هستم.

شاعر کتاب «ایمان بیاورید به تمدید فصل سرد»، درباره جلسات پیش روی این نشست‌ها گفت: من فکر می‌کنم بعد از پایان امتحانات شاهد حضور پررنگ‌تر افراد در نشست دوشنبه‌های شعر خواهیم بود، گرچه با شروع نشست‌ها در فصل بهار شاهد بیش از 50 شرکت‌کننده در هر جلسه بودیم که ممکن است دلیل این استقبال بررسی جدی شعر در نشست‌ها بدون برنامه‌های جانبی فانتزی باشد.

فصل تابستان نشست «دوشنبه‌های شعر» از پنجم تیرماه به صورت مرتب در خانه شعر و ادبیات برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 17 تا 19 به خانه شعر و ادبیات واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، بزرگراه شهید حقانی غرب به شرق، ورودی کتابخانه ملی مراجعه کنند.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها