یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
هنر طراحی جلد ایرانی‌ها چشمگیر است

یوگنی ودولاسکی که در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشت، طراحی جلد کتاب‌های کودک در ایران را درخور توجه ارزیابی کرد و گفت: با اینکه با زبان فارسی آشنا نیستم اما تصاویر روی جلد کتاب‌ها برایم زیبا و چشمگیر بود.

یوگنی ودولاسکین، نویسنده روسی و عضو اتحادیه کتاب روسیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) گفت: فضای نمایشگاه کتاب تهران، کاملا دوستانه بود؛ افراد بازدید‌کننده با روی خوش از کتاب‌های این بخش نمایشگاه دیدن کردند، به گونه‌ای که احساس کردم در روسیه هستم.

وی افزود: در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب عرضه کرده بودیم که بیشتر آن‌ مربوط به حوزه کودک بود. در کنار این حوزه درباره تاریخ، هنر و ادبیات معاصر نیز عرضه کرده بودیم که همه، اثر نویسندگان بزرگ و مشهور روسی است. به نظرم ایرانی‌ها علاقه زیادی به ادبیات کودک دارند و برای افزایش آگاهی آن‌ها  ارزش زیادی قائلند.

این نویسنده روسی با اشاره به برگزاری سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب تهران در مقایسه با نمایشگاه‌هایی که تابه‌حال دیده‌ام بسیار بزرگ بود و برنامه‌های متعددی به کودکان اختصاص داشت.

وی ادامه داد: به‌عنوان یک نویسنده کودک، این برنامه‌ها برایم بسیار جذاب بود؛ با اینکه با زبان فارسی آشنا نیستم اما تصاویر روی جلد کتاب‌ها برایم زیبا و چشمگیر بود. به نظرم می‌توان در حوزه کودک، تعامل خوبی با ایران داشت چون در این زمینه اشتراک‌های بسیار داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها