سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۹
اهدای 2500 نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی زنجان

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از اهدای 2 هزار و 500 نسخه کتاب به کتابخانه‌‎های عمومی استان زنجان خبر داد و گفت: این اهدای کتاب توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انجام شده است.

حسین رحمانی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و استفاده بهینه عموم از کتاب‌های بلااستفاده به صورت مستمر در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گسترش مشارکت همگانی در حمایت از مطالعه کتاب، ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، احساس تعلق خاطر و ارتباط خانواده‌ها به‌ ویژه نسل جوان با کتاب از اهداف اجرای طرح اهدای کتاب است، اضافه کرد: غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها، استفاده عموم مردم از کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات نیز از دیگر اهدافی است که با اجرای این طرح دنبال می‌شود.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با اشاره به مشارکت خوب مردم و ادارات در طرح اهدای کتاب افزود: طی روزهای اخیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان 2 هزار و 500 نسخه کتاب به کتابخانه‎‌های عمومی استان اهدا کرد.

 رحمانی زاده اضافه کرد: کتاب‌های اهدایی توسط این سازمان، غالبا در موضوعات متنوع علمی، ادبی، فرهنگی، دینی و اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 500 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان زنجان موجود است، گفت: نسخه الکترونیک برخی از این کتاب‌ها نیز موجود است.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با دعوت از زنجانی‌ها برای شرکت در طرح اهدای کتاب گفت: با اجرای این طرح به دنبال ایجاد جریان مطالعاتی با محوریت حوزه خانواده، کودک و نوجوان، هم افزایی ظرفیت‌ها، انجام تبلیغات موثر، ایجاد زمینه‌های لازم به دغدغه‌های فرهنگی جامعه هستیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها